OS X na Sony VAIO?

OS X na Sony VAIO?

Dzisiaj przeczytałem news’a o Sony VAIO, i nie jest to temat związany z korporacją Apple Inc… Chociaż jest powiązanie. Zacznę jednak od początku. Być może obiło się Wam o uszy, że japońska firma Sony sprzedała właśnie laptopy z serii VAIO, tym samym kończąc produkcję laptopów… VAIO kupił Japoński Fundusz Inwestycyjny. Teraz spytacie, co to właściwie ma do rzeczy z blogiem prowadzonym o Apple Inc.?
Odpowiedź jest prosta. Ma coś wspólnego, bo jak można było przeczytać na serwisach informacyjnych o Apple, Steve Jobs w 2001 roku chciał udostępnić OS X’a na laptopy Sony VAIO! Ot, taka ciekawostka.
Teraz powstaje drugie pytanie – dlaczego Sony nie przyjęło oferty? To proste. Inżynierzy pracujący nad laptopami Sony, byli już w fazie produkowania i składania każdego podzespołu, który był przystosowany do uruchamiania systemu Windows. Możemy jednak myśleć, że jest to kompletne kłamstwo, jednak żona jednego z pracowników Apple potwierdziła, że Jobs powołał zespół do pracy nad uruchomieniem OS X’a na podzespołach Intel’a.
Nie wiem jak Wy, ale ja gdy spojrzałem na pierwszego Sony VAIO pomyślałem, że jest idealną kopią MacBook’a. Teraz gdy zobaczyłem taką ciekawostkę zastanawiam się jak by wyglądał laptop japońskiej firmy wraz z systemem z Cupertino… Wiem, że chłopaki z serwisu AppleFix potrafią uruchomić OS X na laptopach innych niż MacBook’i, więc jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do zapoznania się z ofertą serwisu. Może byłoby ciekawie? Co o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button