Ciekawe tweak’i w Cydii

Ciekawe tweak'i w Cydii

Po długiej rozłące z iPkiem 4, wrócił w moje ręce. Było ciężko go dostać, bez jakiś blokad, ale o tym napiszę w poście o zabezpieczaniu swojego iPhone’a… Wracając na właściwy “tor”: zawsze wychodziłem z założenia, że JailBreak nie jest mi już potrzebny w iOS 7. Jednak siedząc w pracy na nocce, zacząłem się bawić w JB na moim iPku i muszę przyznać, że całkiem ciekawe tweak’i znalazłem…
Najbardziej podoba mi się tweak odpowiedzialny za “Centrum sterowania” (czyli ten pasek, który wyjeżdża z dołu). Dlaczego? Otóż to co zaproponowało w nim Apple, odbiega troszkę od tego czego ja oczekuję.  W oryginale wygląda to tak (tak wiem, jestem mistrzem PAINT’a :):
Centrum sterowaniaA w tym momencie ustawiłem sobie zupełnie inne funkcje. Ba, nawet dodałem jeden włącznik. Spójrzcie jak to to wygląda teraz:
Centrum sterowania - u mnieI jak? Prawda, że przydatny tweak? To teraz w końcu napiszę jak się nazywa. Jest to “CCControls”, tweak, który dodaje ciekawe opcje do “Centrum sterowania”. Wart waszej uwagi, dlatego wszystkich, którzy mają zrobionego JB odsyłam do Cydii.

Kolejną ciekawą aplikacją, którą oczywiście ja sam używam, jest “Protect My Privacy”. Co to takiego? Aplikacja dzięki, której będziecie mogli przyznawać uprawnienia dla każdej aplikacji. Potrafi także pozorować waszą lokację, ale także oszukać inne aplikacje, byle byście byli chronieni. Ja sam już ustawiłem sobie lokację na Warszawę, choć jestem z Poznania… Pamiętajcie także, że “Protect My Privacy” (w skrócie: PMP) chroni dane w każdej aplikacji, którą posiadacie na swoich iUrządzeniach.

Jeśli ktoś lubi restartować swoje iUrządzenie, bądź je respringować to możecie zainstalować sobie tweak o nazwie “RePower”. Przyciskając WYŁĄCZNIK waszego iPhone’a, ujrzycie trzy opcje: “Wyłącz”, “Restart” oraz “Respring”. Dodatkowo będziecie mogli, przed restartem waszego smartfona, zobaczyć jaki macie uptime.

Myślę, że wszyscy którzy mają JB wiedzą jak instalować tweak’i, które podałem, jeśli jednak nie, to postaram się przygotować TUTORIAL robienia jailbreak’a oraz instalacji “ulepszeń” na swoich iUrządzeniach.
Na tych TWEAK’ach jednak nie koniec i zamierzam dalej pisać coś o Cydii, niech no tylko coś ciekawego rzuci mi się w oczy… 🙂 Kto jest za?

Komentarze i powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button