Motoryzacja i Apple? Oczywiście, że tak!

Motoryzacja i Apple? Oczywiście, że tak!

Apple zaczyna mieszać na giełdzie w USA, ale także w motoryzacji. Jednak czy samochody wyposażone w system od giganta z Cupertino mają szansę przyjąć się w pojazdach takich marek jak Ferrari, czy tych bardziej przyziemnych, jak Opel i Ford?
Jak myślicie? Jaka jest odpowiedź? Prosta. Oczywiście że tak! Już podczas WWDC13 i premiery systemu iOS 7 Apple zaprezentowało, nowy system, zwany wówczas iOS in the car, który miał pojawić się w samochodach. Dziś już wiemy, że pierwsze pojazdy takich marek jak: Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz, Volvo mają pojawić się z systemem od Apple, czyli CarPlay w tym roku. Celuję jednak, że może to być końcówka tego roku.
Nie są to jedyni partnerzy Apple Inc. bo wprowadzenie autorskiego systemu od Tim’a Cook’a, ma nastąpić również w takich samochodach jak: BMW, Chevrolet, Ford, Kia, Land Rover, Mitsubishi, Nissan, Opel (swoją drogą, moje ulubione opelki:), Peugeot, Subaru, Suzuki oraz Toyota. Patrząc na wymienione firmy, które chcą wprowadzić CarPlay, są to chyba wszystkie, które znam, ba, wszystkie które jeżdżą na naszych drogach…

No dobrze, jednak co umożliwia CarPlay?
– połączenie Twojego iPhone’a z zestawem głośnomówiącym
– nawigacja przy użyciu aplikacji “Mapy” wprost z Twojego iPhone’a na wyświetlaczu w aucie
– aplikacja “Muzyka”, “Wiadomości”, “Telefon”
A wszystkie te funkcje będą działać na komputerze pokładowym auta. Wyświetlacz będzie dotykowy, dzięki czemu będzie można szybko uruchamiać aplikacje, odczytać wiadomości czy też zadzwonić do kolegi czy żony 🙂
Mnie się ten pomysł strasznie podoba, czekam z niecierpliwością kiedy ten system stanie się powszechny, choć nie liczyłbym, że będę miał taki samochód w najbliższej przyszłości… : )
Jest to jednak wyznaczanie nowych trendów, upraszczanie użytkowania telefonu podczas jazdy samochodem, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas podróży.

Ciekaw tylko jestem, co Wy o tym pomyśle sądzicie? Zapraszam do komentowania!

P.S. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button