Wymiana ładowarek Apple o mocy 5W

Firma Apple ustaliła, że w niektórych rzadkich przypadkach europejskie zasilacze USB o mocy 5W firmy Apple mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. Takie zasilacze były dostarczane z telefonami iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4s sprzedawanymi od października 2009 roku do września 2012 roku w wymienionych niżej krajach. Były również sprzedawane jako samodzielne akcesoria.

Dla firmy Apple bezpieczeństwo użytkowników ma zawsze najwyższy priorytet, dlatego dobrowolnie zdecydowaliśmy się bezpłatnie wymienić każdy zasilacz, którego dotyczy ten problem, na nowy, przeprojektowany model. Zachęcamy posiadaczy takich zasilaczy, by jak najszybciej wymieniali je na nowe, postępując zgodnie z opisaną niżej procedurą wymiany.

Uwaga: ten program nie obejmuje innych zasilaczy USB o mocy 5 W firmy Apple.

Sprawdzanie modelu zasilacza

Spójrz na etykietę między bolcami zasilacza i porównaj ją z poniższymi ilustracjami zaznaczonymi na czerwono. Zasilacz mogący sprawiać problemy można poznać po numerze modelu i kolorach liter „CE”.

Numer modelu takich zasilaczy to A1300, a litery „CE” mają szary kolor. Jeśli masz taki zasilacz, przestań z niego korzystać i wymień go na nowy. Do czasu otrzymania zastępczego zasilacza możesz ładować telefon iPhone, podłączając go przewodem USB do komputera.

Numer modelu przeprojektowanego zasilacza to A1400, a litery „CE” mają szary kontur. Takiego zasilacza nie trzeba wymieniać.

Zasilacz mogący sprawiać problemy Przeprojektowany zasilacz
Apple zasilacz A1300Apple zasilacz A1400

 

Procedura wymiany

Przynieś zasilacz lub zasilacze, których dotyczy ten problem, do Autoryzowanego Serwisu Apple biorącego udział w programie. Od 18 czerwca 2014 roku w programie będą też uczestniczyć partnerscy operatorzy sieci komórkowych. W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego telefonu iPhone, dlatego prosimy o zabranie go ze sobą.

Problematyczne zasilacze zostaną zutylizowane w sposób przyjazny dla środowiska.

Znajdź lokalizację uczestniczącą w programie:

  • Autoryzowany Serwis Apple — znajdź go tutaj.
  • Partnerski operator sieci komórkowej — znajdź go tutaj.

 

Informacje dodatkowe

Osoby, które przypuszczają, że zapłaciły za wymianę spowodowaną tym problemem, mogą skontaktować się z firmą Apple w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Call Now Button