Tydzień z plotkami – nowa linia iPodów, iPhone 6C z metalową obudową

Tydzień z plotkami – nowa linia iPodów, iPhone 6C z metalową obudową

M iniony tydzień obfitował w masę atrakcji dla Applemaniaków. Aktualizacja iOSa wprowadzająca usługę Apple Music, iTunes 12.2 – to tylko niektóre z nowości zeszłego tygodnia. Nie zabrakło jednak również kilku przecieków, plotek i kontrowersji…
Oto najciekawsze z nich: Odświeżenie linii iPodów

Wraz z aktualizacją iTunes do wersji 12.2, ci bardziej spostrzegawczy mogli zobaczyć coś niespodziewanego – zupełnie odkryty, dostępny dla wszystkich obraz nowej linii iPodów. W miejscu jasnoniebieskiego iPoda Touch, fioletowego Nano oraz zielonego Shuffle pojawiły się sprzęty w barwach odpowiednio: granatowej, złotej i ciemnoróżowej. Nie wiadomo, czy to zwykły błąd, żart, a może przeciek? Jakby tego było mało, pikanterii sprawie dodaje brak uchwytu na pasek loop na iPodzie Touch.
Pójdźmy jednak za ciosem i przyjrzyjmy się głębiej w ekran iPoda. W aplikacji „Kalendarz” dostrzec można bowiem datę wtorek, 14. Nietrudno domyślić się, że najbliższym tej zbieżności dat miesiącem jest lipiec. Czy to oznacza odświeżenie iPoda już za niecały tydzień? iPhone 6C w metalowej obudowie

Kto nie pamięta zawodu, jaki 2 lata temu sprawił nam Apple, prezentując pierwszą wersję „ekonomicznego” iPhone’a 5. Zgodnie z przewidywaniami, model ten nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu więc został jak najszybciej schowany do szuflady. Jednak Tim Cook i spółka będą chcieli tchnąć nowe życie w wersję „C”… już na początku 2016 roku.
Tym, co można było zarzucić iPhone’owi 5C, były wysoka cena oraz plastikowa obudowa. I choć nie wydaje nam się, by Apple radykalnie obniżyło cenę nowego modelu, być może uda się przeforsować pomysł metalowej obudowy. iPhone 6C ma być produkowany w kilku wersjach kolorystycznych, a model ma być nie tyle ekonomicznym odpowiednikiem 6S, co ulepszoną wersją 5S z 4-calowym ekranem Retina. Czekamy z niecierpliwością na wersję „C” bez poliwęglanowej obudowy. Zwłaszcza jeśli zostanie zaprojektowany ze smakiem (a tego zabrakło inżynierom, którzy „popełnili” 5C), a niższa cena pozwoli na poważne zainteresowanie się ofertą nieco mniejszego brata iPhone’a 6S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button