Nowy Garage Band z dostępem do Apple Music Connect

W ramach swojej ostatniej aktualizacji, Apple postanowiło odświeżyć również swoją najsłynniejszą aplikację – Garage Band 10.1. Jedną z największych nowości jest możliwość publikowania swoich nagrań w GB bezpośrednio z aplikacji w serwisie Apple Music Connect.Apple Music Connect jest funkcją dodaną w ramach poszerzenia muzyki o usługę Apple Music. Serwis Coonect jest nowym medium społecznościowym, umożliwiającym artystom jeszcze większy kontakt i interakcję z fanami. Serwis umożliwia przeglądanie kanałów muzyków posiadających swoje konta, a także ich obserwowanie. Co ważne, jest to jedna z dwóch usług dostępnych za darmo dla każdego, nawet dla nie-członka Apple Music (obok możliwości słuchania nowej rozgłośni radiowej Beats 1).

Według zapewnień Apple, artyści posiadający konto w serwisie Connect mogą nagrać swój nagły pomysł na piosenkę (a nawet zwykłego sampla) i wrzucić go z aplikacji Garage Band do serwisu celem uzyskania opinii fanów. Innym sposobem na uruchomienie społeczności w Apple Music może być również udostępnianie zapowiedzi nowych singli na krótki czas przed premierą. Mała rzecz – w tym wypadku singiel na kilka dni przed wydaniem – a sprawi, że w serwisie Connect aktywnie uczestniczyć będą tłumy.
Apple, robisz to dobrze.

Póki co, artyści będą mieli możliwość podzielenia się swoimi dziełami tylko poprzez Garage Band na urządzeniach mobilnych, jednak już niedługo do obiegu wejdzie kolejna wersja GB ze wsparciem na komputery Mac.

Nie koniec zmian w Garage Band

Kolejne poprawki we flagowej aplikacji z Cupertino odnoszą się już bezpośrednio do aplikacji i jej głównych celów. Możemy zauważyć ukłon Apple w stronę artystów hip-hopowych oraz EDM (elektronicznej muzyki tanecznej), którym jest wprowadzenie aż dziesięciu nowych instrumentów. Wśród nich możemy wymienić takie syntezatory, jak: Boom Bap Hip Hop, Dubstep, EDM oraz Retro 80s.
Ponadto w wersji 10.1 ujrzymy aż 100 nowych ścieżek EDM oraz Hip-hop, a także nowy Transform Pad Smart Control – panel umożliwiający dostosowanie syntezatorów do własnych potrzeb poprzez kliknięcie na siatkę, co pozwala zmodyfikować dźwięk.

W nowej wersji znajdziemy również wsparcie dla wyświetlacza Force Touch, co należy traktować jako potwierdzenie doniesień odnośnie nowego iPhone’a (o których informowaliśmy tutaj). Jeżeli jeszcze nie pobraliście nowej wersji Garage Band, zróbcie to jak najszybciej już teraz. Nowa wersja Garage Band jest dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy poprzednich aktualizacji, w przeciwnym razie za aplikację należy zapłacić 4,99. Mimo wszystko, radość, jaką sprawia Garage Band, warta jest wszystkich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button