iOS 8.4 królem wśród oprogramowań Apple

iOS 8.4 królem wśród oprogramowań Apple

N ie zdążyło minąć zbyt wiele czasu od udostępnienia aktualizacji oprogramowania iOS, a użytkownicy już pokochali (?) nową wersję. A przynajmniej pobierali na gwałt. Być może największym lepem okazało się Apple Music, być może wynika to z chęci posiadania najnowszej wersji oprogramowania. Ale liczby są nieubłagalne.Jak podaje MixPanel, w zaledwie tydzień od aktualizacji, zdążyła się ona stać najpopularniejszym oprogramowaniem wśród użytkowników iPhone’ów, iPodów Touch oraz iPadów. iUrządzenia z iOS 8.4 stanowią w chwili obecnej aż 40% wszystkich iSprzętów. A liczba ta będzie tylko rosnąć. Czy to zasługa świetnej reklamy i efektu Apple Music?

Wynik 40% jest fenomenalnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę czas, jaki upłynął od aktualizacji. Jednak mógłby być on jeszcze lepszy, gdyby nie iOS 9 beta, zabierający mu setki tysięcy, a może nawet miliony użytkowników. Jak podaje 9to5mac.com, odsetek użytkowników „dziewiątki” może uplasować ją nawet na trzeciej pozycji w rankingu użytku iOSa.

Apple Music zapewne przyczyniło się w znacznej mierze do wyniku iOS 8.4, jednak nie możemy uznać tej funkcji za jedyną przyczynę sukcesu. Warto zauważyć, że Apple na poważnie zabrało się do prac nad ułatwieniem dostępu do nowych iOS-ów, czego efektem jest m.in. zmniejszenie wymaganego wolnego miejsca na dysku przy aktualizacji iOSa. Brak konieczności usuwania zbędnych aplikacji, zdjęć i innych danych sprawia, że użytkownicy chętniej (i szybciej) aktualizują oprogramowanie, a Apple już po tygodniu może prężyć muskuły. I szkoda tylko, że w całej swej łaskawości panowie z Cupertino nie postanowili podzielić się własnymi statystykami. Niestety jesteśmy zmuszeni korzystać z danych firm zewnętrznych, gdyż Tim Cook co najwyżej poinformuje nas… o odsetku użytkowników iOS 8, który wynosi 84%. Ale przyzwyczajeń nie zmienimy.

screen-shot-2015-07-08-at-10-09-57
Źródło: 9to5mac.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button