Wszystko co wiemy o Apple Watch 2

N ie zdążył minąć rok od premiery zegarka Apple Watch (a od początku sprzedaży nawet 3 miesiące!), a Wielkie Jabłko już pracuje nad ulepszeniem pierwszej generacji flagowego smartwatcha. I choć w takiej sytuacji nie wypada odnosić się do wszystkich plotek (a jest ich, zwłaszcza tych nieprawdopodobnych, całkiem sporo). Jednak nie możemy powstrzymać się nad krótkim komentarzem na temat tych najciekawszych (i najbardziej możliwych do spełnienia). 1. Apple Watch 2 wyposażony w kamerę Facetime

Od czasu premiery Apple Watch, na rynku pojawiło się wiele inteligentnych zegarków, nawet od gigantów tej branży. Być może pod presją konkurencji, a być może dla podsycenia zainteresowania i tak świetnie sprzedającym się produktem, Internet zalała fala plotek i doniesień. Jedną z najciekawszych jest informacja o wyposażeniu kolejnej generacji zegarka z Cupertino w kamerę Facetime. Przyznam, że wizja łączenia się ze znajomymi na drugim krańcu świata, lub strzelanie „selfie” z zegarka, póki co trochę mnie przeraża.

2. Wyświetlacze od Samsunga

Zegarki pierwszej generacji wyposażone były w wyświetlacze od LG. To jednak ma się zmienić już niedługo, a nowym dostawcą ma być firma Samsung, która wyposaży Apple Watcha w panel P-OLED. Plusem zmiany dostawcy ma być zmniejszenie grubości wyświetlacza, co pozwoli Apple na zwiększenie pojemności baterii. Koniec z ładowaniem Apple Watcha każdego dnia?

3. Nowa linia zegarków zmniejszająca przepaść między modelami ze stali nierdzewnej a serią „Edition”

Wprowadzenie nowej linii zegarków ma być ukłonem w stronę tych, którzy cenią sobie nieprzeciętność, ale nie stać ich na najdroższe modele Apple Watch. Dotychczasowa luka między najdroższym modelem ze stali nierdzewnej (1099$) a najtańszym sprzętem z wersji Edition (10 000$), o najdroższym modelu nie wspominając (5 tysięcy dolarów droższym) sprawia, że w efekcie ci z bardziej zasobnym portfelem rezygnują z zakupu zegarka. Dlatego też Apple postanowiło wprowadzić nową serię zegarków z przedziału 1000 – 10 000 dolarów, która trafi w ich gusta. Jeżeli Apple Watch pojawi się w Polsce (na co bardzo liczymy), to lepiej by Tim Cook nie próbował podbicia rynku trzecią i czwartą kategorią cenową.

4. Uniezależnienie Apple Watch od iPhone’a

Dotychczasowe zegarki do pełnego funkcjonowania, potrzebowały wsparcia w postaci symbiozy z iPhone’em. Bez podłączonego smartfona, zakres funkcji zegarka ogranicza się bowiem tylko do słuchania muzyki oraz dokonywania płatności. Jednak to już niedługo ma ulec zmianie, a moduł Wi-Fi ma zapewnić dostęp m.in. do popularnej aplikacji „Find my…”.

…Pod warunkiem, że Apple Watch będzie opłacalny…

Owszem, mamy prawo domyślać się nowego smartwatcha, jednak nikt nie obiecał, że do jego prezentacji w ogóle dojdzie. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, do końca września br. Apple może sprzedać maksymalnie do 15 milionów sztuk swoich flagowych zegarków. Początkowy zachwyt klientów (200 tysięcy zamówień dziennie w pierwszym weekendzie sprzedaży) wraz z początkiem lipca opadł, zmierzając nieuchronnie od liczby 20 tysięcy sztuk dziennie do ledwie czterech tysięcy. Oczywiście Apple może tłumaczyć się chwilowym nasyceniem rynku i małą dostępnością iZegarka, jednak jest to poważny powód do zmartwień Tima Cooka i spółki. Kto wie, może nawet gwóźdź do trumny.
Apple Watch drugiej generacji z całą pewnością ma szansę sprzedawać się tak dobrze, jak jego poprzednik w początkowej fazie sprzedaży. Jednak, jeśli Apple nie rozważy ekspansji na nowe rynki, może mieć problem z trafieniem do odpowiedniego klienta – na transfer z pierwszej generacji na drugą zdecydują się tylko ci najbogatsi fanatycy Wielkiego Jabłka. Jeśli jednak nowa generacja spowoduje obniżenie cen poprzedniej, a Apple Watch 1 będzie w stanie komunikować się w języku polskim, możemy śmiało zacierać ręce i czekać z niecierpliwością na nowego smartwatcha od Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button