Plotki się potwierdziły – zmiany w iPodach Shuffle, Nano i Touch

Plotki się potwierdziły – zmiany w iPodach Shuffle, Nano i Touch

N iespodzianki nie było. Odświeżona linia iPodów, którą zdradziła aktualizacja iTunesa (pisaliśmy o niej w tym artykule), została wczoraj zaprezentowana przez Apple. Zmiany we flagowych odtwarzaczach są niewielkie, niektóre kosmetyczne, jednak sprawiają, że iPody są jeszcze bardziej atrakcyjne, niż przedtem. Nieco odświeżony iPod…
Największą nowością wynikającą z wczorajszej premiery jest lekko przeprojektowany iPod Touch. Wnętrze tego popularnego odtwarzacza zostało upodobnione do iPhone’a 6 – nowego iPoda napędzają ten sam procesor A8 z koprocesorem M8. Dzięki tej aktualizacji, iPod Touch stanie się idealnym sprzętem dla sportowców.
Ponadto, w nowym iPodzie ujrzymy zmieniony moduł aparatu tylnego, a także lekko znowelizowaną przednią kamerkę – dzięki zmienionemu rozmiarowi piksela, odtwarzacz będzie jeszcze lepiej pstrykał zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych. Apple przy tej okazji postawiło na przystosowanie użytkowników do nowych realiów, tworząc jeszcze pojemniejszą pamięć – aż 128 GB. Zgodnie z ujawnionym niedawno zdjęciem, z obudowy zniknął uchwyt na pasek loop, co może być konsekwencją nikłego zainteresowania tym elementem – w powszechnej opinii zapamiętanym jako szpecący flagowy odtwarzacz z Doliny Krzemowej. Nie jest również wielkim zaskoczeniem, że nowym Touch ujrzymy również przeinstalowaną Apple Music pozwalającą na stream muzyki, słuchanie radia Beats 1 oraz śledzenie muzyków w serwisie Connect.
Od dzisiaj iPod Touch dostępny jest w oficjalnym sklepie Apple w kilku wersjach kolorystycznych – dostępne kolory to srebrny, złoty, gwiezdna szarość, różowy, niebieski i czerwony (product RED). Jedynym minusem mogą być jedynie ceny, które – lekko mówiąc – nie powalają. 999zł za wersję 16 GB, 1199 zł za 32 GB, 1499 zł za 64 GB i 1999 zł za 128 GB. Pytanie, czy nie okażą się gwoździem do trumny, skoro za niewiele więcej można pozwolić sobie na iPhone’a.

…i przemalowane iPody Shuffle i Nano
Zgodnie z przewidywaniami, zmiany objęły również pozostałe odtwarzacze z oferty Apple. Jednak nie są to szczególnie wielkie roszady w porównaniu z iPodem Touch – dostaliśmy zaledwie nowe wersje kolorystyczne, identyczne z nieco większym bratem z rodziny iPodów. Co ważne, ceny odtwarzaczy się nie zmieniły – za iPoda Shuffle dalej zapłacimy 249 zł, a za Nano – 799 zł.
Nie oszukujmy się – Apple nie zaskoczyło, a przewidywane zmiany nie są zbyt porywające. Jednak dzisiejszą prezentacją Apple dowiodło, że nie porzuca projektu pod nazwą „iPod” i dalej poważnie zajmuje się tym tematem. To dobrze, bo bez iPoda (jak sugerują niektórzy komentatorzy) Apple nie byłoby tym, czym było, jest i (mam nadzieję) będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button