Plotki się potwierdziły – zmiany w iPodach Shuffle, Nano i Touch

[x_section style=”margin: 0px 0px 0px 0px; padding: 0px 0px 0px 0px; “][x_row inner_container=”true” marginless_columns=”false” bg_color=”” style=”margin: 0px auto 0px auto; padding: 0px 0px 0px 0px; “][x_column bg_color=”” type=”1/1″ style=”padding: 0px 0px 0px 0px; “][x_text][dropcap] N [/dropcap]iespodzianki nie było. Odświeżona linia iPodów, którą zdradziła aktualizacja iTunesa (pisaliśmy o niej w tym artykule), została wczoraj zaprezentowana przez Apple. Zmiany we flagowych odtwarzaczach są niewielkie, niektóre kosmetyczne, jednak sprawiają, że iPody są jeszcze bardziej atrakcyjne, niż przedtem.[/x_text][x_raw_content][/x_raw_content][x_text] Nieco odświeżony iPod…
Największą nowością wynikającą z wczorajszej premiery jest lekko przeprojektowany iPod Touch. Wnętrze tego popularnego odtwarzacza zostało upodobnione do iPhone’a 6 – nowego iPoda napędzają ten sam procesor A8 z koprocesorem M8. Dzięki tej aktualizacji, iPod Touch stanie się idealnym sprzętem dla sportowców.
Ponadto, w nowym iPodzie ujrzymy zmieniony moduł aparatu tylnego, a także lekko znowelizowaną przednią kamerkę – dzięki zmienionemu rozmiarowi piksela, odtwarzacz będzie jeszcze lepiej pstrykał zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych. Apple przy tej okazji postawiło na przystosowanie użytkowników do nowych realiów, tworząc jeszcze pojemniejszą pamięć – aż 128 GB. Zgodnie z ujawnionym niedawno zdjęciem, z obudowy zniknął uchwyt na pasek loop, co może być konsekwencją nikłego zainteresowania tym elementem – w powszechnej opinii zapamiętanym jako szpecący flagowy odtwarzacz z Doliny Krzemowej. Nie jest również wielkim zaskoczeniem, że nowym Touch ujrzymy również przeinstalowaną Apple Music pozwalającą na stream muzyki, słuchanie radia Beats 1 oraz śledzenie muzyków w serwisie Connect.
Od dzisiaj iPod Touch dostępny jest w oficjalnym sklepie Apple w kilku wersjach kolorystycznych – dostępne kolory to srebrny, złoty, gwiezdna szarość, różowy, niebieski i czerwony (product RED). Jedynym minusem mogą być jedynie ceny, które – lekko mówiąc – nie powalają. 999zł za wersję 16 GB, 1199 zł za 32 GB, 1499 zł za 64 GB i 1999 zł za 128 GB. Pytanie, czy nie okażą się gwoździem do trumny, skoro za niewiele więcej można pozwolić sobie na iPhone’a.

…i przemalowane iPody Shuffle i Nano
Zgodnie z przewidywaniami, zmiany objęły również pozostałe odtwarzacze z oferty Apple. Jednak nie są to szczególnie wielkie roszady w porównaniu z iPodem Touch – dostaliśmy zaledwie nowe wersje kolorystyczne, identyczne z nieco większym bratem z rodziny iPodów. Co ważne, ceny odtwarzaczy się nie zmieniły – za iPoda Shuffle dalej zapłacimy 249 zł, a za Nano – 799 zł.
Nie oszukujmy się – Apple nie zaskoczyło, a przewidywane zmiany nie są zbyt porywające. Jednak dzisiejszą prezentacją Apple dowiodło, że nie porzuca projektu pod nazwą „iPod” i dalej poważnie zajmuje się tym tematem. To dobrze, bo bez iPoda (jak sugerują niektórzy komentatorzy) Apple nie byłoby tym, czym było, jest i (mam nadzieję) będzie.[/x_text][/x_column][/x_row][/x_section]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button