iPhone 6S i 6C już 11 września?

iPhone 6S i 6C już 11 września?

P rzyznamy szczerze, że prezentacja odświeżonego modelu iPhone’a 6 z dodanym dopiskiem „S” nie budzi u nas większego zainteresowania. Każdego roku cały Apple’owy świat wiąże wielkie nadzieje z premierą nowego iPhone’a… ale nie ukrywajmy że w tym roku nic specjalnego się nie ma prawa wydarzyć. Jednak z dziennikarskiego obowiązku, musimy poinformować o wydarzeniu roku 2015 (w kategorii Apple’owych smartfonów) – prezentacja najnowszego smartfona z Cupertino być może już 11 września!Tak, nam również ta data premiery w jakiś sposób nie odpowiada – nie jesteśmy Amerykanami, ale mimo wszystko coś tu nie gra z przecież tak radosnym wydarzeniem, jakim jest prezentacja nowego iPhone’a. Ale wszystko wskazuje na to, że to ten właśnie termin możemy zaznaczyć kółkiem w Applemaniakalnym kalendarzu. Jak zawsze, także i tym razem termin rozpoczęcia sprzedaży prawie na 100% będzie jednym z piątków w drugiej połowie września – co oznacza dwa terminy: 18 i 25 września. Chiński blog MIC Gadget obstawia tę pierwszą datę, wyznaczając przy tym premierę na tydzień wcześniej. Ale czy Apple zdecyduje się na konferencję w dniu rocznicy największego zamachu terrorystycznego w historii? Głęboko wierzymy, że Tim Cook sięgnie po rozum do głowy i ustali inny termin, a Internet już rozpoczął spekulacje. Do najpoważniejszych kandydatur zaliczyć możemy 15 i 16 września. Czy Apple zaskoczy także i tym razem?

Wrześniowa konferencja nie przyniesie zbyt wiele nowości. W nowym iPhone’ie 6S i 6S Plus znajdzie się prawdopodobnie nowy procesor A9, 12 Mpx aparat pozwalający na nagrywanie filmów w jakości 4K oraz 2 GB pamięci RAM. Jak pisaliśmy wcześniej, w nowym iPku zagości również znany z Apple Watcha wyświetlacz Force Touch, różnicujący siłę nacisku na ekran.

iphone-6c
Największą niewiadomą wrześniowej premiery będzie z całą pewnością jednak iPhone 6C. Choć nie znaleźliśmy póki co żadnego potwierdzenia o faktycznej produkcji tego modelu, mamy nadzieję że ekonomiczny iPhone okaże się czymś więcej, niż tylko rozmyślaniem internetowych inżynierów. Czy Apple zaufa raz jeszcze tańszemu modelowi? Czy zerwie z tradycją prezentacji iPhone’a we wtorek? O tym niestety dowiemy się dopiero we wrześniu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button