Błąd w iOS 8.4 paraliżuje całkowicie aplikację systemową!

Błąd w iOS 8.4 paraliżuje całkowicie aplikację systemową!

N o i stało się. Zgodnie z moimi przypuszczeniami, zaktualizowany iOS nie uniknął błędów w kodzie. Niestety, usterka należy do gatunku tych, które dotychczas śniły mi się w najgorszych koszmarach. Zaledwie kilkanaście dni wytrzymała najnowsza wersja iOSa, zanim światło dzienne ujrzał ten „bug”. A jest on poważny, bowiem wyłącza z działania całkowicie jedną z aplikacji systemowych.Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy po przypadkowym kliknięciu w aplikację „Kiosk”, utknąłem. Nie ma tu ani odrobiny przesady – mój iPhone 6 zgłupiał, a ja myślałem że padnę ze strachu.

Na czym polega błąd?

Po kliknięciu w aplikację „Kiosk”, jak zawsze wyświetla się cały ekran z półką na której stoją przeróżne gazety, a po kilku setnych sekundy widok zegara zmienia kolor z szarego na czarny. No, byłoby dobrze, gdyby zmienił. Niestety, górny pasek na wyświetlaczu wygląda tak, jakby nie mógł się wczytać, paraliżując całkowicie aplikację (patrz: zdj. 1). Ale to nie koniec.
Zobaczywszy, że coś jest nie tak, pomyślałem by kliknąć dwukrotnie przycisk „Home”. I tu zaczyna się koszmar. Otóż aplikacji „Kiosk” nie da się zamknąć (pojawia się taki efekt, jak przy próbie zamknięcia widoku ekranu głównego – aplikacja daje się podsunąć do góry, ale nigdy nie pozwoli się usunąć). Więcej. Próbuję przesunąć ekran w lewo w poszukiwaniu ekranu głównego… którego najzwyczajniej w świecie nie ma!

IMG_2792Bez tytułuIMG_2794

Rozwiązanie problemu z aplikacją „Kiosk”

Całe szczęście, choć ten problem pozbawia mnie (a może nie jestem jedyny?) dostępu do kiosku z gazetami, nie paraliżuje on całkowicie telefonu. Wystarczy, będąc w aplikacji, kliknąć dwukrotnie przycisk „Początek” i przejść do ostatnio używanej aplikacji. Co więcej, istnieje jeszcze jeden sposób, który działa nie tylko w przypadku, gdy „Kiosk” jest jedyną uruchomioną aplikacją. Wystarczy… kliknąć „Początek” i wyjść z aplikacji. Telefon wówczas zachowuje się jak gdyby nigdy nic, a sytuacja jest opanowana.
Co ciekawe, aplikacja nie „wybucha”, a w chwilę po wyjściu z niej okazuje się… że nigdy nie była włączona (nie da się jej ujrzeć wśród działających w tle). I przyznam, że bardzo zdziwiłem się tym zachowaniem iPhone’a. Wydaje mi się, że czegoś takiego nigdy wcześniej nie było, więc nie wiem czy panowie inżynierowie z Cupertino poradzą sobie z czymś takim. Ale lepiej ich powiadomić, choć i tak pewnie bliżej niż dalej do kolejnej poprawki. Trzymajmy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button