Felieton – Wyłączenie Apple Music Connect znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji Muzyka

Felieton - Wyłączenie Apple Music Connect znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji Muzyka

F unkcja Apple Music wprowadziła kilka całkiem przydatnych funkcji do naszych iPhone’ów, iPadów oraz iPodów Touch – radio Beats 1, słuchanie offline oraz serwis społecznościowy Connect. No dobra, może co do tego ostatniego nie mam zbyt wielkiego przekonania, a moim największym osiągnięciem związanym z tym serwisem jest jego… wyłączenie.Connect jest serwisem w ramach Apple Music, pozwalającym na utrzymywanie mniejszego lub większego kontaktu z ulubionymi artystami, których chcemy śledzić na bieżąco. Szkopuł w tym, że ci nie za bardzo chcą korzystać z tego narzędzia, więc wniosek nasuwa się sam. Na nieszczęście Connect, Apple nie skopiowało pomysłu znanego m.in. ze Spotify, pozwalającego na kontakt ze znajomymi i obserwowanie ich poczynań w serwisie. I ten brak możliwości zrobienia czegokolwiek, choćby udostępnienia play listy, sprawia że warto rozważyć wyłączenie tej usługi.

W gruncie rzeczy, Connect można opisać jako lekko podrobiony Twitter lub bardzo prosty Tumblr – artyści mają możliwość dzielenia się zdjęciami, piosenkami (stąd idea wrzucania nagrań demo i innych niedostępnych nigdzie indziej fragmentów), filmami lub krótkimi wiadomościami. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że oprócz lajkowania i komentowania, mamy również możliwość… udostępniania wpisów z Connect na Facebooku czy Twitterze.

Jak usunąć serwis Connect?

Apple być może przewidziało małe zainteresowanie użytkowników nowym serwisem, dlatego też postanowiło jak najbardziej utrudnić możliwość jego wyłączenia. I nie chodzi nawet o brak takiej funkcji z poziomu aplikacji Muzyka – funkcję tę można wyłączyć w Ustawieniach. Oczywiście, nie w zakładce „Muzyka”, gdzie można wyłączyć pozostałe mankamenty Apple Music.

IMG_2783
Jakżeby inaczej, kto przecież wpadłby na to, by wyłączyć funkcję Connect w Ograniczeniach? Dla tych mniej obeznanych: wejdź w Ustawienia, kliknij w Ogólne, a potem Ograniczenia. Jeżeli nigdy nie używaliście tej funkcji, wpierw potrzebne będzie ustalenie kodu zmiany ograniczeń, który będzie potrzebny do włączania i wyłączania ograniczeń w przyszłości. Gdy kod zostanie wpisany, pojawi się lista tego, co można wyłączyć w ramach Ograniczeń. I oczywiście jedną z pozycji jest Apple Music Connect.

Czemu warto usunąć serwis Connect?

To nie jest tylko moje osobiste zdanie, że pozbycie się Connect znacznie upraszcza interfejs aplikacji Muzyka. W aplikacji na iOS w miejsce serwisu na dolnym pasku pojawia się automatycznie jedna z najważniejszych dla mnie funkcji – Listy Utworów (oczywiście funkcja ta dostępna jest również z panelu Moja muzyka, jednak znacznie wygodniejsze jest otwieranie zakładki list jednym, a nie trzema kliknięciami). Ale uproszczenie to nie wszystko.
Apple Music bez Connect przestało irytować wiecznie pojawiającym się znakiem „FOLLOW”. Nareszcie.

Jeżeli zastanawiacie się czy wiele stracicie, wyłączając dostęp do Connect, mogę was uspokoić. Póki co Connect jest we wczesnej fazie rozwoju, a co za tym idzie, niewielu artystów póki co korzysta z tej formy łączności z fanami. Dopóki Connect nie urośnie do rangi Twittera (a na to się nie zapowiada), tak czy inaczej pewne treści będą publikowane na innych portalach społecznościowych. Czy w takim razie jest sens utrudniać sobie życie, trzymając Connect pod ręką?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button