Elastyczny iPhone już za kilka lat?

Elastyczny iPhone już za kilka lat?

P lotki mają to do siebie, że nie mają na ogół zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, a także są bardzo ciekawie opisane i wymyślone. Ileż już było konceptów, według których nasze iPhone’y, iPody i iPady miały być przeźroczyste/szklane/niezniszczalne/wodoodporne (niepotrzebne skreślić). Tym razem jednak pewna plotka zdaje się być bliższa prawdzie, niż kiedykolwiek.Według pewnych danych „zdradzonych” przez pewną południowokoreańską firmę bliską Apple, Wielkie Jabłko bardzo poważnie podchodzi do tematu elastycznych wyświetlaczy OLED, które mogłyby zagościć w naszych nowych iPhone’ach. Jeżeli wierzyć tym źródłom, pierwsze smartfony z giętkim wyświetlaczem powinny trafić na linię produkcyjną już w 2018 roku, a prace nad nim mają trwać już od jakiegoś czasu.

iphone-6-flexible-screen-pantalla-flexible

…ale co z trendem pionierstwa?

Nie za bardzo widzę nowego iPhone’a w giętkiej formie, np. do założenia na rękę. Tym bardziej dziwi mnie to, że Apple chce wdrożyć projekt, który już teraz wykorzystywany jest przez największych konkurentów koncernu z Cupertino. Samsung i LG – te firmy już teraz korzystają z elastycznych wyświetlaczy, a do 2018 na pewno dołączą jeszcze inne. Ale nie zapominajmy, że przecież już teraz Apple współpracuje z obydwoma południowokoreańskimi koncernami w zakresie dostarczania wyświetlaczy. Czyżby zatem ta współpraca miała w kolejnych latach się zacieśnić?
iPhone’y, to urządzenia uchodzące za niezwykle eleganckie, są niejako najwyższą półką smartfonów. Dlatego też nie wydaje mi się, aby Apple skoncentrowało się na funkcji, która w pierwszych kilku latach nie będzie zbyt estetyczna i wolna od błędów. Do tej opinii należy dodać również fakt, że już teraz koncern z Doliny Krzemowej dysponuje patentami na elastyczne i składane smartfony, które nie niszczą ukrytych w środku podzespołów. Ale nie zapominajmy też, że Apple to marka, która lubi zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button