Wszystko co wiemy o nowym iPhone 7

C hoć od premiery nowego iPhone’a dzieli nas niedługi czas około dwóch miesięcy, wielu z nas już teraz snuje wizje następcy iPhone’ów 6S oraz 6S Plus. A jest z czego czerpać, bowiem przecieki i nieoficjalne informacje brzmią bardzo zachęcająco.Mniejsze zainteresowanie generacją „S” wcale nie dziwi, bowiem Apple przyzwyczaiło nas do wprowadzania lekkich zmian kosmetycznych w najnowszych urządzeniach. Natomiast jeśli mowa o iPhone’ie 7, możemy być świadkami czegoś naprawdę nowego. Kto wie, może będzie to skok porównywalny do pojawienia się iPhone’a 4 w 2010 roku? Oto lista najpoważniejszych zmian, które być może czekają nas we wrześniu przyszłego roku:

1. Brak guzika Home

Znakiem rozpoznawczym każdego iPhone’a jest jabłko z tyłu, smukły, prostokątny kształt oraz okrągły guzik. Jednak ta lista może skrócić się już niedługo tylko do dwóch pierwszych pozycji, bowiem bardzo prawdopodobnym jest pozbycie się przycisku Home przez koncern z Cupertino. A wszystko to za sprawą kolejnej wielkiej zmiany w iPhone’ie:

2. Czytnik ID na ekranie

Dotychczas znajdujący się wokół przycisku Home, już niedługo także i on może zniknąć. Wszystko to jest efektem intensywnym prac Apple’a nad wprowadzeniem czytnika ID w wyświetlaczu telefonu. Według znanego z tego typu informacji analityka Ming-Chi Kuo, Touch ID może zawitać w przyszłości na ekran, co pozwoli na zabezpieczanie pojedynczych aplikacji oraz odblokowywanie smartphone’a w każdym jego miejscu. Ponadto zmiana ta może wpłynąć na znaczące odchudzenie iPhone’a.

3. Mniejszy rozmiar

Brak guzika Home, a także niezadowolenie części klientów z powodu rozmiaru telefonu, powoduje kolejną zmianę w nowej generacji iPhone’a. Apple może w końcu wysłuchać żądań klientów i wprowadzić telefon o takiej samej wielkości wyświetlacza – tylko bez zbędnego obramowania. Dzięki temu nawet 5,5-calowy iPhone 7 Plus może być wygodny i poręczny.

4. Podwójny obiektyw

Ostatnia wielka zmiana ma odbyć się w zakresie obiektywu w nowym smartfonie. Obiektywy mają zostać dostarczone przez firmę Largan, która już teraz pracuje nad podwojeniem produkcji. I choć rewelacje te pojawiają się w kontekście iPhone’a 6S, nie ukrywajmy że nowy obiektyw już we wrześniu tego roku jest praktycznie nierealny. Ale za 12 miesięcy…

5. Zmiana wariantów pojemności pamięci masowej

Apple zdążyło już nas przyzwyczaić do trzech wariantów pojemności iSprzętów: 16, 64 i 128 GB. Jednak masowy przyrost „masy” aplikacji po ostatnio zwiększonym limicie maksymalnego rozmiaru aplikacji w App Store sprawia, że urządzenie z najmniejszą pojemnością zwyczajnie nie ma sensu. Pamiętajmy bowiem, że już teraz iOS zajmuje ponad jedną piątą pojemności. W takiej sytuacji, by zapobiec konieczności usuwania aplikacji do aktualizacji oprogramowania (patrz: iOS 8), iPhone’y z 32 GB pamięcią zdają się być logicznym posunięciem. Zresztą, ta zmiana tak czy inaczej będzie nieunikniona – dlatego lepiej, by Apple podwoiło pamięć najmniejszego dostępnego „rozmiaru” już teraz, przyzwyczajając nas do nieco wyższych cen iUrządzeń.

Choć oczywiście w powyższych rewelacjach może znajdować się kilka ziaren prawdy, pamiętajmy by traktować je niejako z przymrużeniem oka. Przy okazji każdej premiery mamy do czynienia z informacjami mniej lub bardziej prawdopodobnymi. A jak będzie naprawdę? Czas pokaże, jednak wiadomo jedno – iPhone 7 na pewno będzie urządzeniem przełomowym, niezależnie od tego czy powyższe wiadomości okażą się prawdą lub tylko efektem bujnej wyobraźni Internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button