Po komputerach, urządzeniach mobilnych i zegarku czas na… samochód?

Po komputerach, urządzeniach mobilnych i zegarku czas na… samochód?

A pple zdążyło już nas przyzwyczaić do ciągłej ekspansji swoich technologii. 8 lat temu zostaliśmy zaszokowani nowym iPhone’em, przed pięcioma laty Steve Jobs wprawił nas w osłupienie iPadem, natomiast w zeszłym roku światło dzienne ujrzał Apple Watch. Zdawałoby się, że Tim Cook może już spokojnie odbębnić sukces, porzucając nowe pomysły i tylko aktualizując obecne. Nic bardziej mylnego, a o tym, że Apple nie zamierza spoczywać na laurach, ma nas przekonać nowe iUrządzenie – samochód. Prace nad iSamochodem trwają już od co najmniej pół roku

Projekt Titan, bo tak roboczo nazwano wszelkie działania związane z przygotowaniem pojazdu z logo nadgryzionego jabłka, to projekt owiany wielką tajemnicą. Zasadniczo cała nasza wiedza opiera się na plotkach i domysłach związanych z działaniami Apple. Jednak skupmy się na tezie, że Apple intensyfikuje swoje działania nie w zakresie systemu operacyjnego dla przemysłu motoryzacyjnego, a na budowie kompletnego samochodu.
Na początku tego roku serwis AppleInsider poinformował świat o tajnym kompleksie wynajmowanych budynków, w których rzekomo Apple pracuje nad projektem Titan. Podobno w skład kompleksu wchodzą garaże oraz pomieszczenia służące do prowadzenia prac rozwojowych nad tak wielkim gabarytowo produktem, jakim jest samochód.
Według licznych plotek, pracownicy z innych działów mają być relegowani do prac nad projektem Titan, co świadczy o tajności i priorytecie tegoż projektu (wyselekcjonowani pracownicy drogą rekrutacji wewnętrznej z całą pewnością obdarzeni są większym kredytem zaufania, niż nowicjusze). Niektórzy podobno już narzekają na szybkie tempo prac, które jest skutkiem relegacji dużej liczby pracowników – a działy, w których pracują na co dzień, narzekają na brak rąk do pracy.

Jeżeli o pracownikach mowa, to nie zapominajmy również o aferze z lutego tego roku, gdy Apple został oskarżone o wykradanie pracowników z A123 Systems – koncernu zajmującego się produkcją zaawansowanych akumulatorów stosowanych m.in. w… transporcie.
Oczywiście póki co, stadium ewentualnych prac możemy oznaczyć jako „bardzo początkowe”. Minie jeszcze wiele lat, zanim ujrzymy auto od Apple. W tym czasie możemy napotkać jeszcze wiele plotek wszelkiej maści, choć nikt do dnia premiery nie da nam żadnej gwarancji, że projekt Titan jest czymś więcej, niż tylko efektem bujnej wyobraźni komentatorów i Internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button