Aresztowany za ładowanie iPhone’a w pociągu

Aresztowany za ładowanie iPhone’a w pociągu

„P obił matkę kiełbasą krakowską”, „Nie śpię, bo trzymam kredens” – to tylko niektóre tytuły tekstów, które bardziej śmieszą niż martwią. Jednak okazuje się, że również i my, Applemaniacy, możemy zrywać boki ze śmiechu pewnej absurdalnej historii. Niestety, jak najbardziej prawdziwej.Akcja rozgrywała się niedawno w jednym z londyńskich pociągów. Robin Lee – 45-letni artysta, jak co dzień przemierzał miasto pociągiem. Niestety przed wyjściem z domu zapomniał naładować iPhone’a… co się na nim zemściło.
Gdy ujrzał czerwoną kreskę na wyświetlaczu swojego smartfona, postanowił podłączyć go do ładowarki, a ładowarkę do gniazdka. Gdy tylko po dziesięciu minutach zechciał wysiąść, odłączył ładowarkę i wyszedł z pociągu… a na stacji już czekały na niego służby kolejowe, które zaprowadziły Roberta Lee na posterunek policji. Tam usłyszał zarzut nielegalnego pozyskiwania energii elektrycznej.

Podłączenie telefonu do nieswojego gniazdka poważnym przestępstwem
Jak twierdzi oficer Wspólnoty Wsparcia Policji (ten, który doniósł na „przestępcę”) gniazdka w pociągach służą tylko i wyłącznie jako źródło prądu dla obsługi, więc zakazane jest, by pasażerowie mogli z nich korzystać. Mężczyzna zgłosił na policję informację, że Robert Lee jest agresywny, gdy upomina się go, by nie korzystał z nieswojego źródła prądu.
Całe szczęście, Lee został po krótkim czasie zwolniony do domu, a policja odrzuciła oskarżenie, ograniczając karę jedynie do upomnienia. W takiej sytuacji powstaje tylko pytanie, czemu oficer doniósł na ładującego iPhone’a mężczyznę. Czyżby był zdziwiony, że nie wszystkie telefony wytrzymują kilka dni na jednym ładowaniu? Jeżeli dla Was również jest to coś niespotykanego, polecam zajrzeć do naszego poradnika „Jak wydłużyć czas pracy baterii” . Bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie „ukraść” trochę prądu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button