Coś więcej niż plotka – samoprowadzące się auto od Apple!

Coś więcej niż plotka - samoprowadzące się auto od Apple!

N ie milkną echa tematu przygotowań Apple do stworzenia samochodu sygnowanego logiem Nadgryzionego Jabłka. Według dokumentów, do których dotarł „The Guardian”, auto z Doliny Krzemowej jest czymś więcej, niż tylko ciekawym projektem. Co więcej, światło dzienne ujrzało nieco więcej szczegółów, których nie znaliśmy przy publikacji poprzedniego wpisu.Titan wkracza w fazę testów?
Projekt „Titan” jest jeszcze bardziej zaawansowany, niż mogliśmy się domyślać. Do tego stopnia, że gigant z Cupertino podjął decyzję o rozpoczęciu jazd testowych w byłej bazie wojskowej nieopodal San Francisco. GoMentum Station, w którym już w maju Apple chciało testować swój samochód, wydaje się być idealnym miejscem na tego typu testy – na terenie 850 hektarów znajdziemy 30 kilometrów utwardzonych dróg przypominających miasto, wiadukty, tunele w jednym miejscu. Niesamowicie dogodne warunki na próbę swojego samochodu.

Titan nie będzie zwykłym autem
Można zadać sobie pytanie, po co to wszystko? Wszak istnieje cała masa miejsc, w których można wypróbować nowe auto w warunkach miejskich. Nie odnosi się to jednak do projektu Titan, którego celem jest stworzenie auta… samo prowadzącego się. Apple, jak zawsze zresztą, stara się wkroczyć na nowy rynek ze świeżymi pomysłami… i chyba tym razem udanie. W takim razie jasne jest, czemu Apple postanowiło testować swoje auta na terenie bazy wojskowej – w warunkach miejskich jeden błąd systemu może kosztować ludzkie życie. Dodajmy jeszcze, że wcześniej w GoMentum Station swoje automatyczne samochody testowali tacy giganci jak Mercedes-Benz, Honda czy Acura.
Postęp prac Apple’a nad własnym samochodem jest o tyle niesamowity, że przez długi czas udało się prowadzić badania w całkowitej konspiracji. Jednak jeżeli Apple zgodnie ze słowami cytowanego przez „The Guardian” przedstawiciela GoMentum Station, Randy’ego Iwasaki jest już po słowie z właścicielami byłej bazy wojskowej, projekt Titan może wkraczać w decydującą fazę. W fazę, w której utrzymanie tajemnicy graniczy z cudem. Dlatego już w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się większej liczby wiadomości na temat samo prowadzącego się auta z Cupertino. Oby pozytywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button