iPhone + klapka = (nie)zwykły koncept by Martin Hejak

iPhone + klapka = (nie)zwykły koncept by Martin Hejak

W spaniałych konceptów iPhone’a ciąg dalszy. Do zbioru niesamowitych iPhone’ów opisywanych przez nas niedawno: elastycznego oraz dwuekranowego, możemy śmiało dołączyć kolejny fascynujący koncept. Fascynujący, choć nie do końca innowacyjny. Chociaż…Martin Hajek jest jednym z tych grafików, którzy śnią się po nocach projektantom Apple. Artysta słynie z tworzenia nieosiągalnych dla inżynierów z Cupertino wizualizacji, którymi co i rusz mamy okazję się zachwycić. Tym razem na cel wybrał iPhone’a, przenosząc nas o dziesięć lat wstecz. A wszystko za sprawą flipphone, czyli… iPhone’a z klapką.

Klapka dalej na topie…
Choć przeciętnemu Europejczykowi telefony z klapką kojarzą się ze słynnymi telefonami marki Motorola (których popularność przypadła na środek pierwszej dekady XXI wieku), w Azji, szczególnie w Japonii, do dziś flipphone’y cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy to oznacza, że Apple niedługo posłucha rad Martina Hajka?

…choć całkowicie nie pasuje do obecnych trendów.
Wydawać się może, że nie do końca. Nie da się ukryć, że działania wszystkich producentów telefonów komórkowych dążą jedynie do maksymalnego odchudzenia smartfonów przy zachowaniu jak największej przekątnej ekranu. W tej sytuacji 6,9 mm do podzielenia na dwa ekrany dawałoby zaledwie po 3,5 milimetra na „klapkę”. W tej sytuacji afera Bendgate mogłaby okazać się jedynie preludium to kłopotów związanych z łamaniem się telefonów.
Choć projekty Martina Hajka prezentują się arcyciekawie, wizja dwóch połączonych ze sobą iPhone’ów może nieco przerażać. Kto z nas nie bawił się w ten sposób iPhonem 4, stykając dwa aparaty najkrótszym bokiem ze sobą? Z całą pewnością nie powróciłbym do takiego modelu iPhone’a, więc tym bardziej należy cieszyć się, że Apple raczej nie posłucha rad grafika. Całe szczęście, poniższe wizualizacje pozostaną jedynie twórczą koncepcją, a Flipphone na zawsze pozostanie jedynie grafiką.

flp1

flp2

flp3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button