A może tak rzucić wszystko i skorzystać z Samsunga?

A może tak rzucić wszystko i skorzystać z Samsunga?

K onflikt na linii Apple – Samsung to jeden z tych, wobec których nie można być obojętnym. Tak samo, jak w przypadku wyboru pomiędzy Coca-Colą a Pepsi czy FC Barceloną a Realem Madryt, cały świat staje po jednej bądź drugiej stronie barykady. Stosunki pomiędzy dwoma koncernami są w ostatnim czasie bardzo napięte, a w rywalizacji o pozycję lidera wśród smartfonów, zarówno południowokoreańska, jak i amerykańska firma, gotowe są walczyć do upadłego. Choćby trzeba było spróbować niekonwencjonalnych zagrań.Nie ulega wszelkim wątpliwościom, że na obecnym odcinku rywalizacji Apple zdecydowanie przewyższa swojego azjatyckiego konkurenta. I nie jest to subiektywny pogląd – podczas, gdy Apple (nawet pomimo drobnych problemów z obudową) ze swoim modelem okraszonym numerem „6” zbiera same pochlebne recenzje, Samsung słyszy zazwyczaj nienajlepsze noty. A zwłaszcza linia Galaxy. Wśród głównych zarzutów, jakie słyszymy w odniesieniu do telefonów konkurencji, znajdują się: kiepskie wykonanie urządzeń, nienajlepszy design oraz problemy z oprogramowaniem. Stąd też ostra ofensywa Samsunga w ramach wielkiej akcji Ultimate Test Drive.

Telefon od Samsunga za grosze…
Samsung Ultimate Test Drive to nic innego, jak prawie darmowy 30-dniowy okres próbny, w czasie którego każdy posiadacz smartfona z nadgryzionym jabłkiem może przetestować dowolny z dostęnych modeli smartfonów (do wyboru mamy Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge i Edge+). Warunki udziału w nowej akcji promocyjnej są proste: wystarczy z poziomu iPhone’a odwiedzić stronę samsungpromotions.com, zapłacić 1$ i… czekać na przesyłkę z wybranym modelem! Co ciekawe, całkowity koszt testu telefonu to ok. 3,71 zł, a oprócz samego aparatu, azjatycki koncern dodaje w prezencie kartę SIM z pakietem danych sieci komórkowych!
Zapewne słusznie wyczuwacie, że wizja Samsunga na cały miesiąc za cenę gazety jest zbyt piękna, by mogła okazać się prawdziwa. Niestety, warunki promocji ograniczają jej zasięg jedynie do terytorium Stanów Zjednoczonych, więc nad Wisłą nie uświadczymy Ultimate Test Driving. Może to i lepiej…

Pewność Samsunga może go zgubić
Jak wynika z danych widocznych na stronie promocji, do pełni szczęścia potrzeba czterech czynności: odwiedzenia samsungpromotions.com , wybrania pożądanego modelu, testowania i… transferu z iPhone’a do Galaxy. W całej swojej śmiałej i nie do końca normalnej akcji, Samsung kreuje siebie na markę bardzo pewną swoich działań. Co więcej, Koreańczycy oferują pomoc w przeniesieniu swoich danych ze smartfona konkurencji do „samsungowego”. Pytanie tylko, czy ktokolwiek zdecyduje się na zamianę iPhone’a na którekolwiek z urządzeń Samsunga. Bo prawda jest taka, że telefony od Apple to coś więcej niż tylko sprzęt, to pełne wczucie i silna więź łącząca użytkownika z urządzeniem. To coś, czego nie da się podrobić. Choćby próbując przekonać do siebie dzień w dzień, przez cały miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button