Twój iPhone 6 Plus wykonuje nieostre zdjęcia? Sprawdź czy nie czeka Cię wymiana kamery iSight!

Twój iPhone 6 Plus wykonuje nieostre zdjęcia? Sprawdź czy nie czeka Cię wymiana kamery iSight!

Z dążyliśmy już przywyknąć do tego, że iUrządzenia nie zawsze działają perfekcyjnie, powodując prawdziwe problemy – przypomnijmy niedawne wydarzenia z przegrzewaniem i wybuchaniem iPhone’ów 6 Plus, które oprócz problemów z funkcjonowaniem urządzeń naraziły zdrowie i życie kilku ich posiadaczy. Apple jednak zawsze stara się wyjść naprzeciw swoim użytkownikom, proponując program naprawczy. Tym razem jednak kłopoty z iPhone’ami przeszły same siebie, a poważna naprawa może dotyczyć większości sprzedanych 5,5-calowych aparatów…Uruchomiony w zeszłym tygodniu program wymiany kamery iSight w iPhone’ach 6 Plus ma na celu wyeliminowanie problemu rozmazanych zdjęć, na który głośno skarżą sie użytkownicy. Problem ten jest tym poważniejszy, iż występuje praktycznie od samego początku krótkiej kariery “Plusa” i już pierwsze sprzedane sztuki mogą być zagrożone wadliwą kamerą iSight. W ramach programu wymianie podlega moduł kamery, który jest odpowiedzialny za nieprawidłową pracę aparatu.

Wadliwy element może dotyczyć większości sztuk na rynku

Jak czytamy na dedykowanej programowi wymiany stronie Apple, niektóre urządzenia iPhone 6 Plus sprzedane w okresie od września 2014 do stycznia 2015 roku mogą zawierać wadliwy element powodujący niewyraźne, rozmyte zdjęcia. Aby sprawdzić czy Twój telefon jest objęty programem, wejdź na stronę https://www.apple.com/pl/support/iphone6plus-isightcamera/ i wpisz numer seryjny swojego iPhone’a. Jeżeli system wyświetli dopuszczenie do programu, Apple wymieni moduł kamery ZA DARMO, a naprawy będziesz mógł dokonać w autoryzowanych serwisach Apple.

iPhone 6 4,7″ bezpieczny
Co ważne, problem z niewyraźnymi zdjęciami dotyczy jedynie użytkowników największego modelu iPhone’a. Jak wynika z rożnych raportów, kwestia ta związana jest z ostrością aparatu i może po części wynikać z optycznej stabilizacji obrazu w 5,5-calowych modelach. Apple na (nie)szczęście poskąpiło możliwości optycznej stabilizacji obrazu w iPhone’ach 6 4,7″, dzięki czemu ich użytkownicy nie muszą martwić się o wymianę kamery iSight.

Apple radzi…
Stany Zjednoczone są krajem, w którym można sadzić się o wszystko ze wszystkimi. Ze względu na ten fakt, Apple wystosowało kilka próśb do użytkowników objętych programem wymiany iSight, które zapobiegną ewentualnym roszczeniom wobec serwisów Apple wykonujących wymianę. Dlatego też zaleca się, by przed oddaniem telefonu stworzyć kopię zapasową danych w iTunes lub iCloud (o tym, jak wykonać backup pisaliśmy niedawno w poradniku). Ponadto Apple zastrzega, że telefony z uszkodzeniami mechanicznymi (patrz: pęknięty ekran) mogą zostać niedopuszczone do wymiany, bowiem “uszkodzenia mogą pogarszać proces wymiany aparatu”.
Czas trwania programu wymiany kamery iSight w iPhone’ie 6 Plus przewidziano na trzy lata od pierwszej sprzedaży detalicznej urządzenia, a nam pozostaje mieć nadzieję, że w najnowszym iPhone’ie 6S i 6S Plus unikniemy podobnych wpadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button