Bill Graham Civic Center – to tu poznamy najnowszego iPhone’a 6S!

Bill Graham Civic Center – to tu poznamy najnowszego iPhone’a 6S!

O konferencji 9 września wiadomo niewiele – z trudem udało się dowiedzieć, jaka będzie ostateczna data, znani są nam również główni bohaterowie 2015 roku: iPhone 6S i 6S Plus oraz Apple TV. Tymczasem dalej nie wiadomo… gdzie odbędzie się najbliższa konferencja Apple. Jak może wynikać z licznych plotek, Tim Cook może spróbować nawiązać do historii firmy stając tam, gdzie Steve Jobs wraz ze Stevem Wozniakiem zaprezentowali pierwszy model komputera Apple II.W Bill Graham Civic Center historia może zatoczyć koło…
Plotki na temat miejsca prezentacji najnowszego iPhone’a narastały już od zeszłego tygodnia. Z początkowo niewiążącego przecieku donoszącego, że Apple 9 września pojawi się w Bill Graham Civic Center Auditorium w San Francisco doszliśmy do momentu, w którym uzyskaliśmy potwierdzenie z „zaufanych źródeł”. Jak wynika z dokumentów „Planning Department”, budynek został wynajęty na „targi” na okres od 4 do 10 września, chociaż żadna firma dotychczas nie potwierdziła żadnego wydarzenia w takim terminie. Biorąc pod uwagę długość okresu wynajmu oraz aurę tajemniczości otaczającą Bill Graham Civic Center, możemy mieć pewność – to tutaj 9 września ujrzymy najnowsze produkty od Apple.
Jeżeli można jeszcze wątpić w miejsce prezentacji iPhone’a 6S i Apple TV, fakt o ciągłym patrolowaniu budynku przez policję zdaje się przecinać wszelkie domysły. Ponadto, w czasie konferencji planowane się zamknięcia kilku ulic w obrębie budynku. Grove Street znajdująca się na wprost audytorium będzie zamknięta dla ruchu od poranka 8 września do północy 10, natomiast Fulton na odcinku Hyde-Larkin zostanie zamknięta w środę 9 września od 4 rano do północy. Warto dodać, że blok Fulton jest często wykorzystywany jako miejsce postoju dla ekip filmowych i sprzętów w dzielnicy Civic Center, jak to było podczas zimowego kręcenia scen do nadchodzącego już niedługo filmu o Steve’ie Jobsie.

… choć to nie pierwszy powrót do przeszłości
Apple od dłuższego czasu wychodzi poza schemat, jeśli chodzi o prezentację najnowszych produktów. Weźmy pod lupę zeszłoroczną premierę iPhone’a i zegarka Apple Watch, która odbyła się w De Anza College. Ten ruch ze strony firmy Apple podobno kosztował ją ponad 1 milion dolarów – do opłat za korzystanie z Flint Center należało bowiem doliczyć kary za zakłócenia porządku w kampusie oraz ponieść koszty ochrony. Przypomnijmy, że zeszłoroczny event nie był pierwszym odbywającym się we Flint Center – firma zaprezentowała tu również oryginalne iMac w roku 1998 i Mac w 1984 roku, dzięki czemu jest to miejsce-symbol w historii „Nadgryzionego Jabłka”.
Bill Graham Civic Auditorium po raz pierwszy zapisało się w pamięci Apple w kwietniu 1977 roku, gdy jej nazwa brzmiała jeszcze San Francisco Civic Auditorium. W tym miejscu Steve Jobs przedstawiał światu komputer West Coast Computer Faire, płacąc marne 5 tysięcy dolarów za ekspozycję. Marne, bo nijak się ma do zeszłorocznego miliona (albo i więcej) dolarów. Niemniej, prezentacja w Bill Graham Civic Center może być jedną z najpiękniejszych prezentacji najnowszych sprzętów spod szyldu Apple’a. A prawie na pewno będzie konferencją historyczną – prawdopodobnie ostatnią odbywającą się poza murami kampusu Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button