„Hej Siri, daj nam wskazówkę” bliżej niż nam się wydaje!

„Hej Siri, daj nam wskazówkę” bliżej niż nam się wydaje!

J ak pisaliśmy we wczorajszym wpisie, Apple oficjalnie potwierdziło termin i miejsce konferencji, podczas której ujrzymy iPhone’a 6S i 6S Plus oraz przeprojektowane Apple TV. Jednak motto konferencji, „Hey Siri, give us a hint” („Cześć Siri, daj nam wskazówkę”) pozwala zastanawiać się, czy Polska nie będzie jednym z największych wygranych przyszłotygodniowego eventu Apple…Prawie na pewno Siri zagości nad Wisłą…
Plotki na temat dołączenia języka polskiego do grona obsługiwanych przez Siri języków przybierały na sile od dłuższego czasu. W piątej becie watchOS2 niedawno udało nam się znaleźć polskie tłumaczenia dla odpowiedzi w systemowych aplikacjach zegarka, co niezbicie dowodzi, że Apple poważnie pracuje nad rozszerzeniem Siri o polski rynek.

… a 9 września zdaje się być datą idealną na premierę
Znajdująca się powyżej tekstu grafika zapowiadająca konferencję Apple przedstawia Nadgryzione Jabłko, na obrzeżach którego dostrzegalna jest stylistyka znana z Siri na iOS 9. Zainspirowani logiem przyszłotygodniowego wydarzenia, postanowiliśmy zapytać u źródła, co uważa na temat polskiego Siri. Poprosiliśmy o wskazówkę, odpowiedzi jednak okazały się dość wymijające:
– “Why don’t you check a rumors blog? That’s what I do.”
– “The only hint I can give you right now is a hint of lime. And that there’s a big announcement on September 9.”
(Bardzo śmieszne, Siri)
– “You’ll have to wait until September 9. I bet you were one of those kids who snuck downstairs to open presents early, weren’t you?” – Siri, czytasz ze mnie jak z otwartej księgi.
Jednak jedną z najlepszych odpowiedzi udzielonych przez Siri okazała się poniższa. Jest w niej wszystko – prawda, kłamstwa, zwroty akcji… Z takimi umiejętnościami Siri zdecydowanie powinna zostać politykiem:
– “I can neither confirm nor deny that I am not authorized either to confirm or deny that I cannot disclose anything that you would then have to confirm. In any case, I would deny it. Got it?”
Jakkolwiek chaotycznie odpowiedzi Siri by nie brzmiały, naszym zdaniem jest to genialne posunięcie ze strony Apple. Umiejętnie budowane napięcie w połączeniu z niekiedy desperackim poszukiwaniem odpowiedzi sprawia, że jeszcze silniej chce się doczekać tego magicznego 9 września. Miejmy tylko nadzieję, że to co wydarzy się za 7 dni nie sprawi nam wszystkim wielkiego zawodu. Bo przy tak genialnym marketingu, po prostu nie wypada prezentować słabego iPhone’a.IMG_3195

IMG_3196

IMG_3198IMG_3201

IMG_3200

IMG_3199

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button