Przedkonferencyjna garść newsów na temat iPhone’a

Przedkonferencyjna garść newsów na temat iPhone’a

T rudno się spodziewać, by w tygodniu poprzedzającym premierę najnowszego iPhone’a można było mówić o jakimkolwiek innym temacie. Wszak nowy iPhone to kolejny pokaz siły Apple, kolejny okaz przewagi technologicznej Doliny Krzemowej nad innymi markami. Dlatego też dziś utrzymujemy wpis w tej samej tematyce, przedstawiając najważniejsze przedpremierowe przecieki dotyczące iPhone’a 6S (i nie tylko):Nazwa: iPhone 6S
Tak naprawdę wszystkie przewidywania na temat najnowszych smartfonów z Cupertino opierały się o zasadniczy błąd – nazewnictwo. Wprawdzie trudno sobie wyobrazić, by Apple nie nazwało swojego najnowszego telefonu zgodnie z tradycją, dodając do cyfry literę „S”, niemniej brak jakiejkolwiek informacji nie czyni tego zdarzenia pewnym. Niedawno w Internecie ukazało się zdjęcie najnowszego iPhone’a 6S Plus w pudełku, które zdaje się potwierdzać nasze dotychczasowe przewidywania. Ale pewności nabierzemy dopiero za niecały tydzień.

1839e0c5dd3413e

Zmniejszona bateria w iPhone’ie 6S Plus
W opublikowanym niedawno felietonie narzekałem na baterię, która w obu zdawałoby się identycznych modelach, znacząco różni się od siebie. Apple (może słuchając moich rad?) zdecydowało się na zmniejszenie tej przepaści, przez co w najnowszym iPhone’ie 6S Plus ujrzymy zamiast 2910 mAh „jedynie” 2750 mAh. Nie do końca wierzę, że to dobry ruch, niemniej warto pamiętać, że zmniejszenie pojemności akumulatora nie musi powodować mniejszej żywotności baterii. Bez poprawy zużycia energii w „S Plus”, Apple może strzelić sobie w kolano. Dosłownie.

Kamera do poprawy
Być może niedawne wydarzenia z kamerą iSight zmusiły inżynierów z Doliny Krzemowej do opracowania nowego modułu aparatu. Być może, bo tak naprawdę Apple nigdy nie przestaje dążyć do osiągnięcia maksimum swoich możliwości, przez co nawet tak dobra kamera, jaką jest iSight w „szóstkach” może okazać się niewystarczająco dobra. A jak wynika z informacji przekazanych przez osobę zatrudnioną u jednego z dostawców Apple, koncern może chcieć poprawić efekty zdjęć robionych przy słabym oświetleniu.
Najnowsze iUrządzenia zostaną prawdopodobnie wyposażone w kamerę z większą matrycą o rozdzielczości 12 Mpix oraz obiektyw złożony z pięciu soczewek, przyswajający duże ilości światła. Ponadto, Apple zdecydowało się na wykorzystanie technologii RGBW pozyskanej od Sony, która do standardowych zdjęć RGB dodaje białe piksele, co znacznie poprawia jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu.
Zmiany dotkną również materiałów wideo – iPhone 6S prawdopodobnie będzie kręcił materiały wideo w rozdzielczości 4K. A jakby tego było mało, przedni aparat będzie robił „jaśniejsze” selfie dzięki znanej ze Snapchata technologii podświetlania ekranu na biało w czasie wykonywania zdjęć. Zmian sporo, pytanie które okażą się prawdą?

big_bfcc48f2-aaf1-4f92-92e5-3389f587c95f

iPhone 6C prawie jak 5C?
O iPhone’ie 6C pisaliśmy jakiś czas temu przy okazji plotek wszelkiej maści. Okazuje się jednak, że Apple na poważnie traktuje temat niskobudżetowego iPhone’a, a prace nad nim są już nadwyraz zaawansowane. Co prawda najnowszego 6C nie ujrzymy w przyszłym tygodniu, jednak nie sposób© pominąć tego tematu. Zwłaszcza że nie ulega wszelkim wątpliwościom, że w najbliższym czasie będzie o nim głośno.
Jak wynika z najnowszego raportu GizmoChina, iPhone 6C (o ile się pojawi na rynku), będzie miał identyczną konstrukcję co jego plastikowy poprzednik, iPhone 5C. Design całego urządzenia ma być na tyle podobny do 5C, że jego obudowy prawdopodobnie będą pasowały do najnowszego iPhone’a. Pytanie tylko, czy „bubel”, jak zwykło się nazywać iPhone’a 5C, w odświeżonej wersji jest tym, czego potrzebuje rynek? Czy iPhone 6C skończy tak samo jak jego porzednik? Tego dowiemy się prawdopodobnie już niedługo, gdyż prezentacja najnowszego „low-costowego” iPhone’a może mieć miejsce na przełomie października i listopada.

iphone-6c-iphonesoft-isoft-concept-640x3711

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button