21,5-calowy iMac 4K już za dwa miesiące?

21,5-calowy iMac 4K już za dwa miesiące?

C hoć ewidentnym priorytetem na rok 2015 (tak samo, jak na siedem poprzednich) jest iPhone, Apple nie zamierza rezygnować z pozostałych iSprzętów. Wprawdzie obecnie najbardziej rozpoznawanymi sprzętami z Cupertino są urządzenia mobilne, nie zapominajmy o tym, co tak naprawdę jest kwintesencją koncernu z Doliny Krzemowej. Nie zapominajmy o tym, co wypromowało markę Nadgryzionego Jabłka w świecie. Po prostu nie zapominajmy o iMacu!Jeśli dać wiarę najnowszym doniesieniom, najnowszy iMac z ekranem 4K o rozdzielczości 21,5 cala trafi na rynek już na początku listopada. Choć nowe wymiary i rozdzielczość mogą wywoływać szczery uśmiech na twarzy każdego Applemaniaka, tak naprawdę to nie jedyne zmiany, jakie mogą nas czekać w najbliższym czasie. Najpoważniejszą zmianą, jakiej możemy spodziewać się już niedługo jest zastosowanie odseparowanych związków fosforu przy produkcji LED, co wpłynie na poprawę współczynnika saturacji nowych wyświetlaczy.

OS X El Capitan prawdę Ci powie
Wszystkie doniesienia na temat najnowszego iMaka wzięły swój początek z kodu „ukrytego” w becie OS X El Capitan, w którym znajdziemy informacje na temat 21-calowego ekranu o rozdzielczości 4096 x 2304 px, co daje 218 ppi. Ponadto, prawdopodobnie Apple zastosuje w swoim urządzeniu procesor Intel Broadwell z grafiką Intel Iris Pro Graphics 6200 z grafiką AMD Radeon M380 – M395X Discrete Graphics. Jednak jak każde plotki, także i ta nie do końca brzmi przekonująco, bowiem Apple równie dobrze może wstrzymać się z produkcją Maków do czasu wprowadzenia procesorów Intel Skylake (co mogłoby okazać się kluczowe przy obciążeniu, jakie niesie za sobą ekran 4K).

Co na to Ming-Chi Kuo?

Znany z wszelkich doniesień Apple’owych analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo także i tym razem dał nam o sobie znać. Już na początku sierpnia twierdził, iż linia iMac w obecnym kwartale zazna odświeżenia dzięki nowym procesorom i ulepszonej jakości obrazu. Jak twierdzi, w ostatnim kwartale 2015 Apple sprzeda aż milion komputerów iMac – dwukrotny wzrost w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami oznaczać będzie gigantyczne zmiany.
iMac-21.5-and-27-inch-teaer-001

Kiedy nowy iMac?
Kwestia daty wprowadzenia nowego iMaca jest rzeczą sporną – w zależności od tego, z których procesorów koncern z Cupertino zdecyduje się korzystać. Jednak najpopularniejszą odpowiedzią na pytanie „Kiedy”, zdaje się być odpowiedź „jeszcze w tym roku”. Choć w kuluarach przewija się wiele dat, w tym m.in. początek listopada, tak naprawdę ostatnie słowo należeć będzie do Apple – a ten póki co zajęty jest iPhonem, co może opóźnić premierę iMaca o kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button