App Of The Week – Pocket – zapisz artykuł, oszczędź czas!

App Of The Week – Pocket – zapisz artykuł, oszczędź czas!

P odobno czas to pieniądz. A jeśli jest tak bardzo ważny, to jego marnowanie z całą pewnością nie powinno zdarzać się zbyt często. W tym miejscu przypomnijcie sobie, ile to już razy zdarzyło Wam się zapomnieć odwiedzić pewną witrynę internetową? Mało czasu, multum stron do przeczytania, a transfer internetowy już blisko dolnej kreski. Dlatego w dzisiejszym App Of The Week przedstawiamy aplikację, która rozwiązuje te trzy problemy, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca na dysku i (co najważniejsze), jest do pobrania w App Store za 0 złotych!Pocket – tak nazywa się aplikacja, bez której nie wyobrażam sobie mojego codziennego życia. Tak, każdy z nas żyje w ruchu, a uciekające sekundy dają o sobie znać wszystkim, choć nie zawsze tak to może wyglądać z zewnątrz. Jeżeli macie w zwyczaju przeglądać z rana witryny internetowe, a zawsze brakuje Wam tej chwili czy dwóch na zapoznanie się z treścią kolejnych, ta aplikacja jest dokładnie dla Was!

Zapisać stronę i odczytać bez łącza internetowego?
Tak naprawdę istnieje wiele sposobów na zapisanie stron internetowych do odwiedzenia w późniejszym czasie i nie trzeba do tego specjalnej aplikacji. Pierwszym „domowym” sposobem może być pozostawienie otwartych kart w wyszukiwarce. Jest to sposób najprostszy, bowiem nie trzeba nigdzie klikać, a strony można (oczywiście przy dostępie do Internetu) odwiedzić w każdym momencie. Niestety, problemem jest mała przejrzystość aplikacji Safari przy włączonych kilkunastu zakładkach, dlatego też Apple postanowiło stworzyć lepsze rozwiązanie – Listę Czytelnia. Zapisywanie kart do przejrzenia jest naprawdę proste, wystarczy kliknąć wysuniętą ikonkę strzałki znajdującą się na dole aplikacji Safari, po czym wejść w panel „Do Listy Czytelnia”. W tym momencie strona została zapisana do późniejszego jej przeczytania. Przy dostępie do Internetu.
Z aplikacją Pocket dostęp do sieci nie jest wymagany, a cała zawartość strony zostanie ściągnięta bezpośrednio na iUrządzenie.

icon

Pocket, czyli co?
Aplikacja Pocket jest specjalnym programem pozwalającym na zapisywanie zdalnej zawartości witryn internetowych wprost do pamięci iPhone’a, iPada lub iPoda, choć nie tylko. Według zamysłu twórców, Pocket pozwala również na zapamiętywanie również takich mediów, jak filmy wideo czy obrazy. Skupmy się jednak na najważniejszym, czyli zapisywaniu artykułów. Proces ten jest niezwykle prosty, postaramy się wyjaśnić w kilku krokach, jak bardzo.1. Wejdź w pożądaną stronę internetowąIMG_3360IMG_33612. Wykonaj takie same kroki jak w zapisywaniu do „Listy Czytelnia”; zamiast „Listy Czytelnia” kliknij ikonkę „Pocket”3. Otaguj słowami kluczowymiIMG_3363IMG_33624. Poczekaj, aż aplikacja zapisze dane strony w iUrządzeniu5. Gotowe!IMG_3364Kilka funkcji, bez których nie ma sukcesu aplikacji Pocket
Jak pisaliśmy w punkcie 3. powyższej instrukcji, aplikacja pozwala otagować wpisy najważniejszymi słowami kluczowymi. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że bez niego posługiwanie się aplikacją byłoby po prostu niezwykle trudne. Pamiętajmy przecież, że nie zawsze warto pozbywać się z pamięci strony tuż po jej przeczytaniu, a wyszukiwanie poszukiwanego tekstu w gąszczu kilkunastu podobnych może być naprawdę karkołomnym zadaniem. Poza tym, aplikacja Pocket wyświetla widok artykułu całkowicie pozbawiony zbędnych elementów strony (reklam, kolumn, komentarzy) – podobnie, jak widok częściowy w Safari (dostępny po kliknięciu w ikonkę czterech linii z lewej strony paska przeglądarki).
To nie będzie kolejne patetyczne podsumowanie, w którym opiszę jaki to Pocket jest niezbędny do życia i wspaniały. Bo nie jest. Aplikacja pozwala zapisać strony, które można przeczytać w dowolnej chwili – jadąc w pociągu czy stojąc w korku (preferowane w tej kolejności). W rzeczywistości każdy z nas nawet bez Pocket może sobie poradzić z zapisaniem do odczytu żądanych stron internetowych, ale po co się męczyć, skoro można pobrać Pocket już teraz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button