Problemy z iOS 9 poważniejsze niż mogło się wydawać

Problemy z iOS 9 poważniejsze niż mogło się wydawać

P rzy każdej aktualizacji iOSa Apple niestety nie unika błędów – nie bez powodu złośliwi mówią więc, że z instalacją najnowszego oprogramowania lepiej wstrzymać się do aktualizacji. W tym wypadku jednak pesymiści mają odrobinę racji, a kilka dni następujących po wprowadzeniu najnowszego systemu operacyjnego jest pierwszym poważnym testem, z jakim przyszło mierzyć się iOSowi 9. I póki co, bilans starcia oprogramowania z rzeczywistością nie wygląda najkorzystniej dla systemu z Doliny Krzemowej…Brak możliwości wysyłania MMS-ów w Plus
Jednym z najpoważniejszych błędów, jakie użytkownicy dostrzegli w chwilę po aktualizacji iOSa jest brak możliwości wysyłania wiadomości MMS, a problem ten dotyczy głównie abonentów sieci Plus. Jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez operatora, odpowiedzialnością za problem należy obarczyć producenta telefonu. Poniżej pełna treść oświadczenia:

„Wiadomości MMS w telefonach iPhone z wersją iOS 9. Informujemy, że w telefonach Iphone z zainstalowanym oprogramowaniem iOS 9, nie ma możliwości wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Powodem jest brak certyfikacji sieci. W związku z powyższym nie zalecamy aktualizacji oprogramowania do wersji 9, gdyż spowoduje to brak możliwości wysyłania/odbierania wiadomości MMS. Problem wynika z polityki firmy Apple i my jako operator nie mamy na to wpływu.”

Niestety, Apple w odpowiedzi na powyższe oświadczenie zachowało się niepoważnie, zrzucając całkowitą winę na operatora. Według infolinii Apple, problem ten związany jest z certyfikacją sieci, wynika ze zmiany ustawień APN na serwerach Plusa. Ciekawe jednak, że gigant z Cupertino idzie za ciosem, informując iż wcześniej zgłaszał problemy z ustawieniami. Co ważne, do czasu aktualizacji problem się nie ujawnił, a jedynie testujący wersję beta iOSa 9 mogli poskarżyć się na brak MMSów.
W związku z tym, Plus odniósł się do zarzutów ze strony producenta iPhone’ów, w chwili obecnej w najlepsze trwa konkurs na przerzucanie się odpowiedzialnością. Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się szybką naprawą, a obie strony skupią się na rzetelnej pracy zamiast na odbijaniu piłeczki. Poniżej oświadczenie sieci Plus:

„O problemach związanych z telefonami iPhone i ich prawidłową praca po aktualizacji systemu do wersji iOS 9 wiemy od dzisiejszego rana. W żadnym wypadku nie są one związane ze zmianą ustawień APN na serwerach Plusa, bo taka zmiana nie miała miejsca, a być może wynikają z polityki firmy Apple, na którą jako operator nie mamy wpływu. Obecnie pracujemy nad jak najszybszym ich rozwiązaniem.”
Pozostałe problemy nie mniej denerwujące

Jakby tego było mało, w najnowszym iOSie ujrzymy również jeszcze kilka większych błędów i błędzików. Jednym z poważniejszych jest zawieszanie się iPhone’a 6 tuż po odblokowaniu telefonu. W części urządzeń tuż po wpisaniu kodu blokady (lub po przyłożeniu palca do Touch ID), następuje zablokowanie funkcji ekranu dotykowego, co skutkuje brakiem możliwości jakiegokolwiek działania. Rozwiązaniem tej niedogodności jest jednak „standardowa” naprawa, czyli tzw. twardy reset. Takie wyjście proponujemy również w każdej innej sytuacji, która sparaliżuje działanie iUrządzenia z iOS 9.
Jednak problemy to jedno, a niedogodności związane ze sferą wizualną to drugie. Choć funkcja powrotu do aplikacji macierzystej (widoczna na górnym pasku przy przejściu do innego programu) jest rzeczywiście ciekawym i przede wszystkim praktycznym udogodnieniem, niestety czasami pokazuje pewne niedoróbki. Weźmy na ten przykład przejście z aplikacji Snapchat do Ustawień, co skutkuje nałożeniem się na siebie dwóch warstw w środkowej części paska: nazwy operatora oraz godziny. Niby nie jest to nic wielkiego, jednak takie właśnie małe niedoróbki składają się na całkowity niezbyt pozytywny odbiór nowego iOSa. A to jest upragnioną wodą na młyn dla wszystkich tych, którzy z całego serca życzą iOSowi i innym produktom Apple rychłego upadku.

Źródła: MyApple.pl, źródła własneIMG_3843

Komentarze i powiązane wpisy

  1. Mam to samo w iPhone 6. Nie trzyma wogole ustawien w wiekszosci aplikacji w tym facetime. Zaznaczam aby uzywal sieci komorkowej np: dla Facetime, a po wyjsciu z ustawien i ponownym wejsciu znow jest to odznaczone. Rezultat – nie dziala facetime na sieci 3G oraz wiele innych aplikacji. Korzystam z TMobile(zaznaczam, iz mam aktywna spora paczke internetu)

  1. Dane komórkowe dalej nie działają po aktualizacji iOS 9.0.1. Jakaś pomoc? Dopiero co dostałam telefon, nie chce wymieniać go na nowy tylko ze względu na to, że przez nowy system wiele rzeczy nie działa.

 1. A u mnie po aktualizacji do iOS 9.0.1 w ogóle nie działa ikonka “Telefon”. Nie mam tam żadnych danych. Po kliknięciu na nią, ekran otwiera się na zakładce “Ostatnie”, gdzie nie mam żadnych danych. Wszystko jest zablokowane. Nie mogę się przełączyć na ulubione połączenia, ani wybrać numeru z klawiatury, bo ona też mi się nie pokazuje. Jakaś rada?

 2. U mnie również nie działa ikonka Telefon – tak jak poprzednik opisuje: brak danych, nie mogę dzwonić, ikonka nie reaguje na dotyk, wszystko poblokowane w tej ikonce. Co trzeba zrobić w tej sytuacji?

 3. Po zainstalowaniu wersji 9.0.2 działanie ikonki “Telefon” wróciło, ale na ok. 3 godzin. Potem znowu wszystko się zablokowało, tym razem na zakładce “Kontakty”. Nie ma dojścia do ulubionych, klawiatury, ostatnich połączeń. Kiedy to zostanie skorygowanie. To już są jakieś jaja, delikatnie mówiąc.

 4. Witam! po aktualizacji (wczorajszej) systemu do 9 (Iphone 5) nie działa mi zakładka z ustawieniami i nie mam dostępu ani do kontaktów, ani do połączeń ani do klawiatury, umozliwiającej wpisywanie numeru telefonu. Co mam z tym zrobić?

   1. Widocznie iphony mają być do zabawy a nie do dzwonienia 😉 irytujące to jest i dodaję jeszcze problem z wolniejszą pracą telefonu.

 5. 4s ten sam problem. Pogram chwile w gre wychodze z gry chce zadzwonic = wchodzę w słuchawkę i połączenia podlokowane nie reaguje na dotyk. Muszę resetować telefon i tak w kółko . Nie można wysyłać oraz odbierać MMS-ów Plus GSM wersja 9.0.2

 6. Po kiego ch.,.. robicie te aktualizację – przecież to nie jest już system iOS wymyślony przez Steve Jobs to już nie jest to … ostatni najlepiej działający system to 7.1.2 a 8 jeszcze ujdzie natomiast powyżej będzie coraz gorzej a w przyszłości może iPhone dostanie androida . Ludzie po co robicie te aktualizacje skoro 8 działa…. i starsze działają , jak ktoś chce więcej syfu w telefonie niech kupi sobie s5 samsunga nawalone pełno gowna do środka aż się wylewa. tyle w temacie.

 7. Mam to samo iPhone 5, 5s 6s pooglądacie YouTube telefony się blokują na dotyk szukają przyciski i można sciągnąć pasek od dołu natomiast pozostałe funkcje dotyku nie działają.

 8. Ja mam Iphone 4s zaktualizowałam ostatnio do iOS 9.1 i nagle przestał mi działać iCloud…nie mogę się wgl wylogować z telefonu ani odtworzyć na nowo systemu :/ nic się nie da zrobić kompletnie…kiedy siedze na internecie ciągle wyskakuje mi okienko żeby zaakceptować warunki i zasady iCloud a kiedy w to wchodze wyskakuje że nie można połączyć się z serwerem…Co ja mam do cholery z tym zrobić :/ nawet nie moge systemu cofnąć do poprzedniego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button