5 niesamowitych funkcji watchOS 2, które czynią Apple Watch jeszcze atrakcyjniejszym

5 niesamowitych funkcji watchOS 2, które czynią Apple Watch jeszcze atrakcyjniejszym

N ajnowsza wersja wyczekiwanego watchOS 2 kazała na siebie naprawdę długo czekać – zamiast wprowadzenia równocześnie z iOSem 9, nasze iZegarki otrzymały nowe oprogramowanie dopiero przedwczoraj. Wystarczył jeden błąd w kodzie, by postawić całe Apple na głowie i przesunąć termin o kilkadziesiąt godzin. Warto było jednak czekać – najnowszy watchOS 2 wprowadza takie udogodnienia jak m.in. polski język systemu, rozszerzenie Digital Touch, a także nowe tarcze zegarków – to jednak ledwie przedsmak tego, co najlepsze w najnowszym watchOS. W oprogramowaniu znajdziemy kilka „killer features”, które sprawiają, że Apple Watch jest jeszcze ciekawszym i wartym zakupu urządzeniem, dlatego też prezentujemy te, naszym zdaniem, najciekawsze:1. Activation lock
Ogromna fala krytyki spadła na Apple po tym, gdy użytkownicy odkryli, jak prosto jest zresetować kod blokady (o czym Apple chwali się w swoich poradnikach) i zyskać dostęp do skradzionego Apple Watcha. Ogromny strach, który ogarnął setki tysięcy użytkowników iZegarków przyczynił się do tego, iż koncern z Cupertino objął Apple Watche specjalną ochroną – Activation lock.
Dzięki aktualizacji i wprowadzeniu nowej funkcji, przy pierwszym włączeniu zegarka Apple Watch użytkownik zostanie poproszony o wpisanie danych Cloud Apple ID, które przypiszą iUrządzenie do konkretnego konta. Choć funkcja ta nie będzie obowiązkowa, z całą pewnością warto z niej skorzystać, niecała minuta wpisywania danych pozwoli zaoszczędzić znacznie więcej czasu, nerwów (i oczywiście pieniędzy), a potencjalnemu złodziejowi przysporzy jedynie zmartwień – po zgłoszeniu kradzieży, Apple Watch może pełnić jedynie funkcję luksusowej bransoletki.

2. Informacje w pigułce
Niektóre tapety znane z pierwotnej wersji watchOS przewidują na ekranie widety, czyli miejsce na niepozorną, krótką informację (może nią być np. godzina w innych strefach czasowych, temperatura na zewnątrz czy odległość od celu w ramach aplikacja Aktywność). Najnowsze oprogramowanie rozszerza tę funkcję o nowe tapety, a także pozwala na skorzystanie z jej możliwości również deweloperom spoza Apple – dzięki czemu w widgecie ujrzymy jeszcze więcej informacji na dowolnie wybrany przez nas temat – może być to pogoda, ale również o godzina odlotu samolotu!

3. Podróż w czasie
Kolejnym „killerficzerem” watchOS 2 jest opcja „Podróży w czasie”, czyli skrótowy przegląd aktywności danego dnia z uchwyceniem tego, co najważniejsze. Aby włączyć opcję podróży, wystarczy przesunąć w dół guzik znajdujący się z boku zegarka, a na ekranie wyświetli się grafik dnia z podziałem na poszczególne wydarzenia. Główną zaletą tej funkcji jest to, iż dzięki przesuwaniu guzikiem w dół, na ekranie pokażą się jedynie najbardziej potrzebne informacje – nazwa wydarzenia, godzina, pogoda i miejsce. Szybka możliwość włączenia funkcji „Time Travel” (przekręć w dół by włączyć, kliknij by wyjść) sprawia, że w krótkim czasie znajdzie ona rzesze swoich fanów. A Apple po raz kolejny pokazuje, że istnieje jeszcze wiele dróg, by zapewnić nam jak największy komfort.

4. Szkicownik Digital Touch bardziej kolorowy
Funkcja Digital Touch jest z całą pewnością jednym z najbardziej rozrywkowych programów na zegarek Apple Watch – pozwala m.in. na rysowanie w szkicowniku czy wysyłanie bicia swojego serca znajomemu. Jednak rysowanie w tej aplikacji nie do końca odpowiadało rysowaniu w rzeczywistości, a wszystko to za sprawą dostępności tylko jednego koloru markera. Oczywiście Apple zapewniło użytkownikom dostęp do całej gamy kolorów, jednak szkice przepełniały się monotonią jednej kredki. Po aktualizacji w Digital Touch dostaliśmy opcję rysowania w wielu kolorach, co pozwala na tworzenie odpowiadających rzeczywistości czerwonych róż z zielonymi łodygami, czy też niebieskiego nieba ze śnieżnobiałymi obłokami.

5. Time-Lapse face

Nie ulega wątpliwościom, że obecny wybór dostępnych tapet do Apple Watch może być całkiem zadowalający dla przeciętnego użytkownika. Jednak wielu z nas, podobnie jak to robimy na naszych iPhone’ach, wolałoby czasem spersonalizować wygląd tapety, odróżniając ją w ten sposób od innych, czasem mocno oklepanych zdjęć. Najnowszy watchOS 2 pozwala na zabawę wyglądem tapety dzięki wprowadzeniu kilku funkcji – filmu poklatkowego (czyli krótkiego filmu powstałego w wyniku wykonania zdjęć w krótkim odstępie czasu; bardzo ciekawie opcja ta prezentuje się w akcji), możliwości wprowadzenia zdjęcia z albumu, albo też stworzeniu galerii, która przechodzi w kolejne zdjęcie za każdym razem, gdy podniesiesz swój nadgarstek. O tej zmianie można powiedzieć, że jest jak cały najnowszy watchOS – nie wnosi nic specjalnego ani niezbędnego, ale nadaje Apple Watchowi niezwykłe poczucie zainteresowania użytkownikiem, wprowadza pewną lekkość i element zabawy. A o to przecież w tym wszystkim chodzi!

WatchOS 2 jest uaktualnieniem, które wprowadza pewną świeżość do zegarków Apple Watch. Wprawdzie nie jest to wielka rewolucja, porównywalna z przeskokiem z iOS 8 na 9, tym niemniej pokazuje, że w Cupertino aż roi się od pomysłów na wykorzystanie potencjału iUrządzeń. Osobiście uważam te zmiany za momentami nie do końca potrzebne, jednak ze względu na to w jaki sposób prezentuje się całość Apple Watcha z watchOS 2, możemy patrzeć na najnowszą wersję z sympatią. I tylko brak Apple Pay nagradzającego użytkowników punktami za zakupy może nieco obniżyć nasz entuzjazm, ale wszystko przed nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button