Poradnik – Jak wrócić z iOS 9 do iOS 8.4.1?

Poradnik – Jak wrócić z iOS 9 do iOS 8.4.1?

D la wielu użytkowników iOS 9 jest świetnym uaktualnieniem, które wprowadza liczne funkcje znacznie ułatwiające codzienne korzystanie z niego. Niestety, wersja Golden Master nie do końca jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników starszych iSprzętów, według testerów przyspiesza bowiem jedynie działanie iPhone’ów wersji 6 i 6 Plus, natomiast w przypadku poprzednich modeli skutek jest odwrotny do zamierzonego. Choć wielu z nas, użytkowników relatywnie starych iUrządzeń najchętniej zawyłoby z rozpaczy, roztrzaskało swoje urządzenie o ścianę, ewentualnie rozpoczęłoby poszukiwania nowego modelu, Apple na szczęście zostawiło nam furtkę, która jeszcze przez chwilę pozwoli cofnąć tę nieodpowiednią decyzję. Czas jest najważniejszy
Jak to zawsze bywa w takich sytuacjach, także i teraz nasz sposób dostępny będzie tylko przez krótką chwilę po wprowadzeniu nowego iOSa. Zaledwie kilka dni to naprawdę mało czasu, jeśli chodzi o szybką reakcję, natomiast wystarczająco, by określić czy iOS 9 naprawdę jest takim niezbędnym oprogramowaniem, czy nie.

Szansa tylko dla wybranych
Niestety, sam fakt zainstalowania iOSa 9 i szczera chęć cofnięcia tego ruchu nie sprawia, że powrót będzie możliwy do wcześniej używanej wersji systemu. Sam osobiście wiem, co to za ból, lecz ci, którzy pominęli uaktualnienie do wersji 8.4.1 nie mają szansy powrotu – ze względu na to, iż cofnięcie dotyczy przeskoku tylko o jedną wersję w tył, na iUrządzeniu powinna znajdować się wcześniej wersja iOS 8.4.1. Jeżeli zachciało Ci się aktualizacji z wersji 7 czy nawet 8.3, na Twoje nieszczęście męka z iOSem 9 nigdy się nie skończy.

Wracamy z iOS 9 do iOS 8.4.1:

1. Sprawdź, czy backup z iOS 8 nie został zastąpiony kopią z „9”
Bardzo ważne jest, by kopia zapasowa danych iUrządzenia pochodziła z czasów iOS 8 – jeżeli zostałą nadpisana, po odtworzeniu możesz napotkać problemy z przywróceniem danych.
Aby sprawdzić wersję backupu, wejdź w preferencje iTunes, po czym w zakładce Urządzenia spójrz na datę zapisu kopii zapasowej. Jeżeli data pochodzi z późniejszego okresu niż Twoja aktualizacja, możesz potrzebować więcej pracy, choć Twoje notatki, kontakty i kalendarz mogą zostać przywrócone.

2. Pobierz iOS 8.4.1

Kolejnym krokiem niezbędnym do usunięcia iOSa 9 ze swojego iUrządzenia jest ściągnięcie odpowiedniej wersji systemu 8.4.1 z tej strony.

3. Rozpocznij aktualizację
To jest ten moment, w którym możesz powoli zacząć się uśmiechać. Uruchom iTunes na komputerze, z którym dotychczas współpracował Twój iSprzęt. Jeżeli program (jak zawsze w swoim bezczelnym stylu) rozpocznie synchronizację, natychmiast ją anuluj. Następnie wyłącz funkcję Znajdź mój iPhone (na czas zmiany niezbędne jest, by była ona dezaktywowana). Wejdź w funkcję Odtwórz iPhone’a wciskając równocześnie klawisze Alt (Mac) lub Shift (Windows), po czym wskaż pobrany w poprzednim kroku obraz systemu.

4. Przywróć dane
Cały proces powrotu zajmuje dłuższą chwilę, jednak z pewnością w wielu przypadkach wart jest zachodu. Dobrze jednak pamiętać o tym, że „odnowiony” iSprzęt jest wewnątrz czysty, a więc przypomina wyjętego prosto z pudełka. Dlatego w następnym kroku należy dokonać przywrócenia backupu, co sprawi, że Twój iPhone/iPod/iPad z powrotem będzie hulał jak należy, a dane na nim zapisane pozostaną, bez konieczności konfigurowania iUrządzenia od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button