App Of The Week – Paper, czyli notatnik dla kreatywnych

App Of The Week - Paper, czyli notatnik dla kreatywnych

D otychczasowe podejście deweloperów do twórczych aplikacji było nieco lekceważące możliwości sprzętów z systemem iOS. Nudne tabelki i niemniej ciekawe puste kartki w pakiecie Office, czasami może wzbogacone żywszymi kolorami aplikacje oferujące możliwość stworzenia listy. Ale co poza tym? Wszystko to samo, aplikacje pozbawione smaku i innowacyjności… I jak tu być kreatywnym, gdy nawet to, na czym zapiszemy odkrywczy pomysł nie przekaże w odpowiedni sposób naszych myśli, od razu niszcząc całą koncepcję w zarodku?W dzisiejszym App Of The Week prezentujemy aplikację, która stara się wyjść poza schemat na siłę narzucony przez konkurencję. Zapisywanie pomysłów nie może być nudne i oklepane zwłaszcza w czasie procesu twórczego, który niekoniecznie przychylnym okiem spogląda na wszystko, co pozbawione powiewu świeżości. A zgodnie z prawami Murphy’ego, najbardziej prawdopodobnym miejscem, w którym wpadniesz na coś genialnego, będzie takie, gdy pod ręką nie ujrzysz ani jednego przedmiotu do pisania. Jak więc rozwiązać ten problem? Wystarczy aplikacja Paper od FiftyThree!

Kreatywność na nowo – tylko z Paper!
Aplikacja Paper otwiera nowy rozdział dla ludzi kreatywnych pracujących na iPhonie, iPodzie i iPadzie. Program za pomocą swojej elastyczności sprawia, że każdy może zapisać swoje nagłe pomysły bardzo szybko w dowolnej formie, w jakiej tylko będzie to potrzebne – notatki, zdjęcia, szkicu – i przechowywać je w przestrzeni, w której łatwo można przestawić poszczególne elementy. Jak karteczki samoprzylepne na lodówce.
Możliwość błyskawicznego tworzenia diagramów, szkicowania po powierzchni zdjęć czy wykonywanie list zadań do zrobienia za pomocą jednego kiwnięcia palca – to sprawia, że raz uzależniony człowiek już nigdy nie przestaje korzystać z aplikacji Paper. Niezależnie od tego, czy przebudowujesz dom, piszesz notatki z wykładu czy tworzysz prezentację, Paper za każdym razem przedefiniowuje to, w jaki sposób postrzegasz produktywność i kreatywność.

W społecznym przekonaniu istnieje mit, że kreatywność jest domeną niewielu. Cóż, może rzeczywiście jest to prawda – ale Paper od FiftyThree zdaje się nie tyle negować tę teorię, co ograniczać zakres ludzi, których ona obowiązuje – bo z tą aplikacją kreatywność pojawia się po prostu w okamgnieniu! Twórcy głęboko wierzą, że wystarczą jedynie odpowiednie narzędzia, a pomysły wstrząsające światem ukażą się każdemu, nawet najmniej myślącemu wprzód użytkownikowi.

Paper – czyli co?
Aplikacja Paper jest tak wszechstronną appką, że nie sposób zakwalifikować jej do jakiejkolwiek dotychczasowej kategorii. Najprościej rzecz ujmując, jest niejakim pamiętnikiem lub też szkicownikiem, w którym znajdzie się miejsce na każdą myśl w każdej formie. Zrobisz zdjęcie, napiszesz notatkę czy naszkicujesz? To zależy tylko od Ciebie! Poniżej kilka najważniejszych funkcji Paper:
Notatka – dostosowana do realiów dotykowego ekranu, pierwsza na rynku umożliwiająca przemieszczanie się między różnymi formami zapisu. Przesuń palcem w prawo by stworzyć listę zadań, przesuń w lewo by utworzyć tytuł.IMG_3789IMG_3791Zdjęcie – zapisz tylko te elementy zdjęcia, które uważasz za konieczne. Wykadruj i zacieniuj, kończąc z rozpraszającymi pobocznymi elementami. A wszystko to za pomocą jednego dotknięcia ekranu.Szkic – całą moc oryginalnych narzędzi do rysowania, szkicowania i budowania diagramów i grafik w jednym miejscu trzymaj zawsze pod ręką. Potrzebujesz skupić się na jednej części? Przybliż śmiało! Omyłkowo zamalowałeś niepotrzebny obszar? Przewiń do tyłu i zacznij od nowa!IMG_3792IMG_3794Widok siatki – opcja ta sprawia, że wszystkie Twoje pomysły znajdują się w jednym miejscu, z którego dostrzeżesz każdy poszczególny element z osobna. Przearanżuj swoją siatkę dla prezentacji, konturów i storyboardów i ciesz się tylko tym, co naprawdę potrzebne!Przestrzenie – organizacja pracy jest bardzo ważną częścią każdego projektu. Podziel pomysły układając je w oddzielnych przestrzeniach, dostosowując je i personalizując za pomocą odpowiedniej nazwy i okładki. I nie spodziewaj się żadnych ograniczeń – twórz tyle przestrzeni, na ile masz ochotę!IMG_3793IMG_3795Jeżeli chodzi o aplikacje wspierające ludzi o otwartych umysłach, w App Store dalej nie uświadczymy zbyt wielu ich przedstawicieli. Na tle niezbyt innowacyjnych, by nie powiedzieć „nudnych” aplikacji, znaleźć można jednak takie rodzynki jak Paper od FiftyThree. Cóż, czasami po prostu warto trochę przecierpieć, a Paper (do pobrania za darmo w App Store) prawdopodobnie zagości w moim iPhonie na dłużej. Bo niebanalne pomysły wymagają niecodziennej formy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button