Poradnik – jak włączyć aplikację News w iOS 9?

Poradnik – jak włączyć aplikację News w iOS 9?

N iedawne wypuszczenie na rynek najnowszego iOSa było kolejną małą rewolucją w życiu użytkowników Urządzeń. Jeszcze więcej funkcji ułatwiających życie, jeszcze lepsza wydajność baterii i jeszcze więcej prostoty i elegancji. Słowem: ideał. Niestety Apple nie traktuje użytkowników ze wszystkich państw świata równo, a swoją dyskryminację pozostałych nacji względem Stanów Zjednoczonych ukazało tym razem pod postacią niezwykle przydatnej aplikacji News. Niezwykłej, choć dla całego świata, od Berlina do Szanghaju zwyczajnie niedostępnej.News, czyli dostęp do informacji na wyciągnięcie ręki
Aplikacja Apple News jest jedną z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przy okazji premiery najnowszego iOSa. Jest to swoiste kompendium wszystkich najważniejszych informacji dnia, które zostały wcześniej przefiltrowane na podstawie osobistych preferencji. Wystarczy wybrać najważniejsze tytuły (których liczba naprawdę może imponować), by móc praktycznie od razu zabrać się do lektury. Aplikacja News miała być alternatywą dla wszystkich tych, którzy dotychczas korzystali ze stron mobilnych lub aplikacji takich dzienników, jak The New York Times, Daily Mail czy The Wall Street Journal. Całym pięknem aplikacji jest to, że łączy ona w sobie bogatą oprawę wizualną charakterystyczną dla mediów słowa pisanego z cyfrową interaktywnością, pozwalając czytać artykuły dokładnie w takiej formie, w jakiej życzyłby sobie ich wydawca.
Podobnie, jak aplikacja „Pocket” (którą prezentowaliśmy niedawno), także i Apple News pozwala na zapisywanie artykułów do odczytania w trybie offline. I jeżeli News rzeczywiście jest oczkiem w głowie Tima Cooka, szkoda że zapomniał iż rynek zbytu iUrządzeń nie ogranicza się tylko do USA.

Jak włączyć aplikację News w iOS 9?
Całe szczęście, Apple, pomimo braku wprowadzenia nieanglojęzycznych wersji aplikacji News, postanowiło nie blokować dostępu do niej mieszkańcom innych państw. Choć za fakt, iż Apple łaskawie nie utrudnia dostępu, należałoby surowo i zdecydowanie zganić koncern z Doliny Krzemowej. W teorii dostęp do wszystkich informacji w ramach News jest limitowany jedynie dla mieszkańców 50 stanów, istnieje jednak prosty sposób na to, by nawet nad Wisłą móc czerpać ze wszystkich dobroci tejże aplikacji. Poniżej prosta instrukcja, jak włączyć aplikację News w iOS 9:

1. Wejdź w Ustawienia, następnie przejdź do sekcji Ogólne i zakładki Język i region

2. W opcji Język i region, w części Formaty regionów kliknij strzałkę znajdującą się w kategorii Region

3. Zmień region z Polski na Stany Zjednoczone

4. Ciesz się aplikacją News na swoim iPhonie!

Aplikacja News pokazuje, że dla Apple Polska dalej nie jest ciekawym rynkiem

Przy okazji całego tego „oszukiwania” Apple, tak naprawdę można wysnuć prosty, choć bolesny wniosek – Apple dalej traktuje ziemie nad Wisłą jak kraje trzeciego świata. Tym razem wyjątkowo stoimy w jednym szeregu z całą resztą świata, wliczając Niemcy, Wielką Brytanię i Chiny, jednak kwestią czasu jest, kiedy ujrzymy kolejne wersje językowe tego niezwykle przydatnego filtra informacji ze świata. Co gorsza, z każdą kolejną wersją dystans do światowej czołówki będzie rósł, a do stawki dołączać będą kolejne, nawet te mniej ludne i znacznie biedniejsze kraje. A Polska dalej pozostanie w tym miejscu, w którym znajduje się teraz – bez znanego od kilku lat Siri, bez używanego przez cały świat Apple Watcha, teraz też bez podbijającego świat programu News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button