App Of The Week – Rozruszaj swoje szare komórki ze “Zgadnij co to?”

App Of The Week – Rozruszaj swoje szare komórki ze “Zgadnij co to?”

C hoć App Store jest rzeczywiście niezbadaną kopalnią, w której na każdym kroku spotkać można skarby będące genialnymi aplikacjami, bardzo często niestety na top-listach królują programy nie tyle ciekawe dla potencjalnego użytkownika, co po prostu popularne. Niestety, nie zawsze popularność idzie za jakością (pojmowaną oczywiście oczami, powiedzmy, normalnego człowieka). Trudno bowiem uznać za przydatne aplikacje sióstr Kardashian, choć w ujęciu światowym rzeczywiście gromią konkurencję, generując gigantyczne przychody. Dziś jednak skupimy się na innym popularnym programie, który może nie robi takiej furory na świecie co vlogi sławnych Amerykanek, jednak z całą pewnością może w równym stopniu umilić czas. Albo i w większym.Zgadniesz co to?
„Zgadnij co to?” – tak nazywa się dzisiejszy bohater App Of the Week. Aplikacja bazuje na niezwykle prostym i zarazem fascynującym schemacie, jakim jest tworzenie wymyślnych haseł za pomocą skojarzeń dwóch logotypów. W odróżnieniu od amerykańskich odpowiedników, twórca – Tomasz Dyrak – zerwał z trendem bazowania na popularnych ikonkach Emoji, skupiając się na stworzeniu własnych logotypów, pozwalających na stworzenie jeszcze trudniejszych i złożonych haseł. Dzięki temu, nawet korzystając z podobnych aplikacji innych marek, nie doświadczymy uczucia znudzenia.

„Zgadnij co to?” aplikacją totalną
Jeżeli kiedykolwiek graliście w amerykańskie pierwowzory „Zgadnij co to?”, na pewno wiecie w jaki sposób ich twórcy poprowadzili ogólną stylistykę. Nic ciekawego, wszędzie jak nie krzykliwe kolory, to chociaż reklama na pół strony. W polskiej aplikacji nie uświadczymy niczego podobnego – i nie jest to kryptoreklama – a jej niezwykły, nieskomplikowany wygląd pokazuje, iż Polacy mogą jeszcze sporo namieszać na światowych salonach. Ilustracje umieszczone w aplikacji stworzone przez ludzi o niezwykłym poczuciu estetyki nie odpychają, a przyciągają do skorzystania z niej. Grafiki te bowiem nie są losowymi zdjęciami znalezionymi w Internecie, nie są ani nazbyt dziecinne, ani nazbyt szczegółowe. A wykonanie aplikacji to dopiero początek.
Co ważne, szczególnie zwłaszcza w polskich programach, „Zgadnij co to?” działa bardzo płynnie, przez kilkanaście dni korzystania z aplikacji ani razu nie zdarzyło mi się, by doświadczyć jakiegoś zawieszenia systemu czy nagłego wybuchu. Kolejnym plusem jest to, iż autorem całego projektu jest Polak (nie chodzi tu jednak o sam fakt jego narodowości, a o to, iż nad programem czuwają ludzie mówiący biegle poprawną polszczyzną). Ma to o tyle duże znaczenie, że nawet najlepszy zagraniczny tłumacz nie pojmie w żaden sposób, w jaki sposób przedstawić pewne gry słów (a z doświadczenia zdobytego podczas grania w angielskie odpowiedniki mogę zaświadczyć, że frazeologizmy są podstawą w tego typu programach).
IMG_3859IMG_3854Wszystkie te plusy składają się na obraz aplikacji ocenionej bezkrytycznym okiem – a to nienajlepiej świadczy o naszym obiektywizmie. Jednak naprawdę trudno znaleźć słabe strony „Zgadnij co to?”, których po prostu nie ma. Jeżeli już można się do czegoś przyczepić, to może być to jedynie obecność wyskakujących co kilkanaście haseł reklam z blokadą czasową – dopiero po odczekaniu 5 sekund pojawia się opcja wyłączenia reklamy. Tym niemniej rozumiemy, że aplikacje w App Store nie są sztuką dla sztuki, a ich twórcy również powinni na nich zarabiać. Stąd też nasz tym większy szacunek dla twórcy tego programu, który postanowił nie pobierać żadnych opłat od użytkowników. Dlatego tym bardziej zachęcamy do pobrania „Zgadnij co to?” w App Store za darmo. Aplikacja ta, dzięki swojemu aspektowi rozwijającemu logiczne myślenie jest świetnym rozwiązaniem na każdą chwilę wolnego czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button