Miniony tydzień pod znakiem Porsche, Beats i iMaca.

Miniony tydzień pod znakiem Porsche, Beats i iMaca.

O statni tydzień obfitował w całą masę wydarzeń związanych mniej lub bardziej z życiem Apple. Działo się wiele, dlatego postanowiliśmy zebrać całą wiedzę w jedno miejsce – notkę, w której znajdziecie całą esencję minionego tygodnia. Przedstawimy wydarzenia najważniejsze i (naszym zdaniem najciekawsze), te o których będzie mówiło się jeszcze długo i te, o których lepiej zapomnieć. Słowem – dla każdego coś miłego!

Porsche wybiera CarPlay

porsche-chose-apple-inc-carplay-over-android-auto-heres-why

Podczas prac nad kolejną generacją modelu 911, inżynierowie z Porsche stanęli przed trudnym wyzwaniem – wyborem najbardziej odpowiedniego systemu operacyjnego, który będzie decydował o wszystkim, od obsługi smartfonów aż po ekran w samochodzie. Google’owski Android Car przegrał w tym starciu z CarPlay od Apple z powodu… wymagania zbyt wielu do niczego niepotrzebnych mu danych dotyczących pracy samochodu, takich jak na przykład obroty silnika, temperatura oleju i (o zgrozo!) prędkości pojazdu. Z tego powodu to właśnie rozwiązanie z Cupertino będzie stosowane na pokładzie każdego nowego samochodu od Porsche. Tylko czy brak żądania tylu funkcji można uznać za komplement?

Wirtualna klawiatura w iMakach?

0001596_celluon-magic-cube-virtual-laser-keyboard-magiccube

Apple otrzymało 46 nowych patentów od Biura Patentów i Znaków Towarowych USA, z czego najważniejszy i zarazem najciekawszy opisuje projektor wyświetlający klawiaturę na dowolnej płaszczyźnie. Nie wiemy, na ile jest to działanie „na zapas” w celu ubiegnięcia konkurencji, jednak nie wydaje nam się, by Apple miało teraz czas na rozważanie o dalekiej przyszłości. Czy zatem już w przy okazji premiery najnowszych iMaków zobaczymy zaimplementowane innowacyjne rozwiązanie, które oddzieli Apple od konkurencji o przynajmniej kilka lat świetlnych?

iPhone 6S cztery razy bardziej popularny od 6S Plus

Duże zainteresowanie rynku iPhonem 6S nie sprawia, że z półek tak samo szybko schodzą obydwie wersje rozmiarowe smartfonów. Przy okazji polskich premier praktycznie na samym otwarciu zabrakło mniejszych modeli o większych wariantach pojemnościowych i, jak podaje raport Localystics, Polska nie jest jedynym rynkiem wybierającym mniejszą przekątną wyświetlacza. Telefony 6S w wersji 4,7” stanowią już 1,5% wszystkich iPhone’ów, natomiast 5,5” tworzą zaledwie 0,4% ogółu, co oznacza, że Apple sprzedało ich blisko 4 razy mniej. Powstaje pytanie, czy wobec tego trendu Apple zrezygnuje z gigantycznego iPhone’a i skupi się na zwiększeniu możliwości procesora oraz pojemności?

Najnowszy głośnik bezprzewodowy od Beats

Beats_Pill_XL_01

Za jednego z najważniejszych cichych bohaterów ostatnich dni na pewno możemy uznać dopiero co zaprezentowany głośnik bezprzewodowy od Beats, Beats Pill+ . Sprzęt zastąpi swojego poprzednika pochodzącego z 2012 roku, którego przewyższa nieco swoimi gabarytami – jest większy, waży niecałe 700 gram, co zapewne wynika z wyposażenia w port Lightning oraz USB, za pomocą którego naładować można będzie inne urządzenia. Według zapewnień Apple, sprzęt wytrzyma nawet do 12 godzin na naładowanym w pełni akumulatorze. Pytanie tylko, czy towarzyszący słuchaniu muzyki iPhone da radę bez korzystania z ładowarki wewnątrz głośnika odtwarzać przez pół dnia…

Apple Music bez reklam i darmowych kont 

Podejrzewaliśmy, że Apple Music pójdzie w kierunku polityki Spotify, umożliwiając użytkownikom korzystać z darmowej wersji serwisu w zamian za wzbogacenie usługi reklamami. Okazuje się jednak, że Apple nie skorzysta z tego rozwiązania, co w czasie konferencji Vanity Fair New Establishment Summit potwierdził Jimmy Iovine. Ekspert z Cupertino dodał również, że usługa Apple Music sprzedaje się dobrze i każdego dnia przybywają jej nowi subskrybenci. Nie wiadomo jednak, czy jego optymizm nie jest jedynie dobrą miną do złej gry – wprawdzie w sierpniu z Apple Music korzystało aż 11 milionów subskrybentów, jednak po zakończeniu okresu próbnego liczba ta na pewno zmalała. I Apple może tylko ubolewać, że baza blisko 500 milionów użytkowników przechodzi mu koło nosa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button