Zmień swojego iPhone’a w profesjonalne narzędzie do obróbki zdjęć z Colorburn!

Zmień swojego iPhone’a w profesjonalne narzędzie do obróbki zdjęć z Colorburn!

G dy Apple wprowadzało niedługi czas temu opcję filtrów do naszych aparatów, wielu z nas mogło poczuć nowe możliwości fotografii. Osiem efektów, od „Mono” aż po „Błyskawiczne”, jest wspaniałym urozmaiceniem dla codziennych fotografii okolicy czy szybkiego „selfie”. Jednak stanie w miejscu nie jest dobrym pomysłem, a twórcy iOSa muszą pamiętać, że raz rozpoczętego rozwoju Aparatu i jego przemiany w centrum obróbki zdjęć nie można zatrzymywać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a użytkownicy zaczynają narzekać na ubogi wybór filtrów – dlatego dziś prezentujemy program, który może być drogowskazem dla inżynierów z Cupertino, choć stawia poprzeczkę na naprawdę wysokim poziomie

Już od pierwszego spojrzenia program Colorburn można uznać za profesjonalny. Brak w nim przekombinowanych zakładek królujących w wielu innych aplikacjach, a sam układ, uporządkowany w miarę logicznie, przypomina oryginalną aplikację Aparat.

Aby znaleźć sekcję pozwalającą na dobór kolorów, nie trzeba długo szukać – znajduje się ona z prawej strony guzika, za pomocą którego wykonujemy zdjęcia. Po wejściu tę opcję, zostaniemy zalani tysiącem filtrów, które w zależności od konieczności, mogą zmienić wydźwięk naszego zdjęcia. Aby uniknąć wpadki, przez którą nasze romantyczne zdjęcie swoją kolorystyką przypominać będzie raczej komiks od Marvel niż widokówkę z Paryża, twórcy podzielili filtry na 10 podgrup. Fotografię możemy udekorować za pomocą filtrów: CatEye (dwie kontrastujące się barwy), Poster (trzy barwy przenikające się efektem spreju), Retro (lekka poświata określonego dominującego koloru), Invert (odwrócenie kolorów), Romantic, Pure, Mono, Raibow, Vivid oraz Unique. Poniżej prezentujemy to samo zdjęcie, różniące się jedynie zastosowanymi efektami (no i barwami, co wynika z tego, że każda kategoria ma swoją specyficzną paletę):

10 efektówJuż samo to powoduje zawrót głowy, prawda? Jednak twórcy nie zamierzają poprzestawać tylko na tym. Nasz zdjęcia wykonane zostały w formacie 3:4, jednak po kliknięciu w nazwę formatu (na samym środku górnej linii ustawień) znajdziemy jeszcze dwa inne rozmiary – 1:1 oraz 9:16. Znacznie ciekawszym jest jednak to, co ujrzymy poniżej – wszystkie nasze dotychczasowe zdjęcia zostały wykonane w opcji „Normal”, a więc z użyciem jednego efektu. W poniższych opcjach znajdziemy jednak aż 14 innych możliwości – od poziomych dwóch pasów, przez trzy prostokąty aż do ramki w kształcie rombu! W najbardziej rozbudowanej formie dojdziemy aż do sześciu różnych filtrów, dzięki czemu nasze zdjęcie będzie niepodrabialne!

IMG_0873Po wybraniu najbardziej rozwiniętego filtra zabieramy się do wykonania kolejnego zdjęcia. Na ekranie widnieje aż sześć różnych pasków, a zamiast jednego guzika do wykonania zdjęć, możemy ujrzeć aż dwa połączone. Tradycyjnie ten większy służy do zapisania wszystkich filtrów naraz, natomiast za pomocą tego mniejszego mamy okazję wykonać zdjęcie dla każdego filtru z osobna. Przed kliknięciem kolejnego filtra możemy oczywiście zmienić jego barwy i obracać telefonem, więc zdjęcie może przybrać różne formy (na początku zdjęcie wykonane naraz, tuż pod nim połączonych sześć różnych filtrów – i pomyśleć, że to kwestia jednego guzika!):

IMG_0874

IMG_0877Aplikacja Colorburn gwarantuje nie tylko świetną rozrywkę na kilka godzin, ale również możliwość wykonania nietuzinkowych, unikatowych zdjęć. Korzystając nawet jedynie z darmowych opcji – tak, Colorburn dostaniecie za darmo! (link znajduje się w tym miejscu) – mamy okazję zabłysnąć wśród znajomych. Oczywiście istnieje opcja dokupienia szeregu innych efektów (w tym m.in. równomiernie rozłożone figury geometryczne, abstrakcyjne kształty i gwiazda z innymi mniejszymi wewnątrz), jednak 2,99€ wydaje się niepotrzebnym wydatkiem, jeżeli nawet wersja podstawowa daje tak wiele. Niestety nie ujrzymy w aplikacji ani jednego słowa po polsku, jednak dzięki niezwykle prostej nawigacji, nawet nie znając ani jednego słowa po angielsku bez problemu poradzimy sobie z tym niezwykłym centrum edycji zdjęć!

IMG_0878

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button