Kolejny tydzień z newsami od Apple!

Kolejny tydzień z newsami od Apple!

G dy pogoda znowu daje się we znaki, zdawałoby się że wszystkim nam powinna zanikać jakakolwiek chęć do pracy. Śnieg i mróz za oknem, w połączeniu z gorącą kawą i ciepłem kominka, to idealny zestaw na leniwy dzień – ale nie dla Apple! Koncern z Cupertino nie daje sobie ani chwili wypoczynku, co i rusz bombardując nas nowościami na temat swoich produktów i nie tylko. Dlatego dziś prezentujemy zimowy skrót najważniejszych informacji minionego tygodnia – bo w taką pogodę naprawdę nie można oczekiwać przeczytania wszystkich artykułów.

„Steve Jobs” z nagrodami i nominacjami

Na początek coś z dziedziny kultury. Na gali wręczenia Złotych Globów statuetkę w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” zgarnęła Kate Winslet, natomiast za najlepszy scenariusz nagrodzono Aarona Sorkina – obydwie te postacie pojawiły się na ekranie za sprawą filmu „Steve Jobs” bazującego luźno na biografii spisanej przez Waltera Isaacsona. Pod koniec tygodnia Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła również swoje nominacje do Oskarów. Tu z kolei o statuetkę powalczy ponownie Kate Winslet, a także Michael Fassbender. Czy film o Stevie Jobsie, cieszący się dużym uznaniem krytyków i marnym zainteresowaniem widzów, osiągnie sukces? O tym przekonamy się już 28 lutego podczas podczas 88. ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 

04

Apple publikuje listę partnerów CarPlay

Skupmy się jednak na Apple samym w sobie. Od kilku dni koncern z Cupertino informuje o modelach samochodów, z którymi współpracuje (lub będzie już niedługo) system CarPlay, czyli formuła korzystania ze sparowanego iPhone’a za pośrednictwem wbudowanego w kokpit auta ekranu. Na liście znajduje się ponad 100 różnych samochodów z rocznika 2016 lub 2017 takich marek, jak m.in. Audi, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Ferrari, Ford, Honda, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen czy Volvo. Pełną listę przeczytać możecie w tym miejscu (link).

 

01


Quanta może rozpocząć próbną produkcję Apple Watch 2 jeszcze w tym miesiącu

Dzięki kolejnemu raportowi z tajwańskiej strony Commercial Times dowiedzieliśmy się, iż produkcja próbna najnowszego Apple Watcha 2 ruszy szybciej niż myśleliśmy – już pod koniec przyszłego tygodnia. Odpowiedzialność za całe przedsięwzięcie weźmie, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, Quanta. Nie jest jednak przesądzone, że jedynie ten producent zrealizuje cały projekt Apple Watch 2. Od dawna mówi się o tym, że Apple może poszukiwać nowych dostawców, a wśród potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. Foxconn, Wistron oraz Inventec.

Choć produkcja próbna zbliża się wielkimi krokami, z Apple nie wypływają nawet najmniejsze przecieki. Wprawdzie plotki wspominają o cieńszej obudowie, kamerze FaceTime i ulepszonym układzie Wi-Fi dającym niezależność od iPhone’a, jednak brak jakichkolwiek „potwierdzeń” ze strony poważnych analityków. Czyżbyśmy byli świadkami pierwszego w pełni tajemniczego projektu Apple?

02

Patent na magnetyczną opaskę chroniącą Apple Watcha

Na koniec co nieco o kolejnym patencie od Apple. Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty związane z opaską dla Apple Watcha, której magnetyczne klamry mogą zamienić ją w swego rodzaju etui ochronne. Dzięki ściągnięciu akcesorium z nadgarstka, możliwe będzie takie zawinięcie opaski, by chroniła ona zegarek i ściśle doń przylegała. Tego typu możliwość wynika z zastosowania dwóch pasków z naprzemiennie ułożonymi magnesami. typu rozwiązanie może zabezpieczyć nie tylko czujnik pulsu znajdujący się na spodzie Apple Watcha, ale i szkło Ion-X w modelach Sport.

03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button