A jednak iPhone 5e! Kilka nowości na temat nadchodzącego smartfona

A jednak iPhone 5e! Kilka nowości na temat nadchodzącego smartfona

N ie byłoby tygodnia bez ani jednej informacji na temat najnowszego iPhone’a. Temat jest na czasie, co chwilę na światło dzienne wychodzą nowe informacje, więc kolejny smartfon z Cupertino musi być naprawdę blisko swojej prezentacji. Tym razem jednak okazuje się, że Apple postanowiło zaskoczyć nas jeszcze bardziej niż zwykle, zmieniając swoją nomenklaturę. Tak, opowieści o iPhonie 6C możemy włożyć między bajki…

Jak donosi raport pochodzący z chińskiej witryny MyDrivers, 4-calowy iPhone zmieni całkowicie swoją nazwę, stając się iPhonem 5e – litera ta jest nieprzypadkowa, prawdopodobnie pochodzi od przymiotnika „enhanced” czyli uatrakcyjniony, poprawiony (w stosunku do iPhone’a 5e). Być może owa poprawa będzie efektem dodania funkcji Apple Pay lub NFC.

Jednak nazwa to nie wszystko. Według autorów raportu, iPhone 5e oparty będzie o procesor A8 i 1 GB RAM, a nie, jak mogło nam się wydawać, A9 i 2 GB, przez co ujrzymy tak naprawdę dzwoniącą wersję najnowszego iPoda.

Nie sposób jednak nie zauważyć pewnej niespójności otaczającej raporty od MyDrivers. Wcześniej, informując o iPhonie 6c tudzież 7, MyDriver przekazywało, iż 4-calowy telefon otrzyma lepszą baterię, lepszy procesor i więcej RAM. Dość trudno zatem uwierzyć autorom raportu w stu procentach. Jedno jest jednak pewne – im bliżej premiery, tym więcej wiadomości otrzymujemy. Czy w takim razie jesteśmy już bardzo blisko potwierdzenia tych pojawiających się raz po razie informacji na temat 4-calowego smartfona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button