iPhone z nowym ekranem i zakazem sprzedaży, Music Memos i przelew od Google – miniony tydzień w pigułce

iPhone z nowym ekranem i zakazem sprzedaży, Music Memos i przelew od Google – miniony tydzień w pigułce

T ydzień bez innowacji jest tygodniem straconym – takie motto zdaje się przyświecać inżynierom pracującym dla Apple. W minionym tygodniu byliśmy świadkami eksperymentów z nowym rodzajem ekranów, ujrzeliśmy nowy produkt wprost z Cupertino, natomiast na światło dzienne wyszedł projekt ustawy całkowicie zakazującej sprzedaży flagowych produktów z Doliny Krzemowej w ich mateczniku! Czy Apple ma się czego bać? O tym piszemy w dzisiejszym skrócie newsów z minionego tygodnia!

Ekrany OLED w kształcie bransolety na warsztacie

big_ef284cef-2fa5-41a3-b8d8-7129d9e15737Zanim jednak przejdziemy do problemów koncernu, skupmy się na kolejnych doniesieniach z Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Okazuje się, że urząd otrzymał kolejne dokumenty patentowe od Apple, tym razem skupiające się na giętkim ekranie OLED w formie zbliżonej do bransolety. Jak wynika z dziesiątek stron opisu technologii, ekran mógłby zostać pokryty twardym materiałem chroniącym przed uszkodzeniami (być może szkłem szafirowym), a poza nim, w urządzeniu mogłyby znaleźć się takie udogodnienia jak panel dotykowy, mikrofon i akcelerometr. Czy nowa technologia oznacza zwrot w sprawie Apple Watch 2? A może w Dolinie Krzemowej myślą od nową formą iPhone’a? Tego dowiemy się na przestrzeni najbliższych kilku lat!

Music Memos kolejnym wsparciem muzycznym

apple-music-memo-lead-582x402
Już teraz natomiast możemy zapoznać się z nowością w App Store sygnowaną logiem Nadgryzionego Jabłka. Aplikacja „Music Memos” („Nagrania”) jest krokiem w stronę muzyków i kompozytorów, którzy pragną nagrywać i analizować nieskomplikowane ścieżki dźwiękowe. Tym, co odróżnia MM od zwykłego Dyktafonu jest umiejętność wykrywania rytmu i akordu, co dzięki skomplikowanym algorytmom pozwala na natychmiastowe dodanie wirtualnego akompaniamentu perkusji oraz linii basu. Aplikacja jest ściśle powiązana ze zaktualizowaną wersją GarageBand (wprowadzającą m.in. Live Loops – nową funkcję tworzenia muzyki za pomocą kolumny na siatce) oraz Apple Music Connect. Music Memos dostępne jest za darmo w App Store, link do aplikacji publikujemy w tym miejscu.

Miliardowy przelew od Google

2a85a4b
Toczący się od dłuższego czasu proces Oracle przeciwko Google ujawnił światu kilka kluczowych informacji dotyczących działania pozwanego koncernu. Jak dowiadujemy się z dokumentów, największa światowa wyszukiwarka zapłaciła aż miliard dolarów Apple za to, by to właśnie Google ustawiony był jako domyślny program do surfowania po Safari. W umowie pada również liczba 34% potwierdzająca podział zyskami z wyświetlanych reklam w aplikacji od Apple, jednak nie sprecyzowano, która z firm otrzymała którą część wpływów. Czy takie umowy możemy uznać za etyczne? Nie sposób nie zauważyć, że znacznie prościej korporacji z Mountain View będzie wytłumaczyć się z przelewów dla Apple niż z zarzutów o sprzedawanie danych osobowych o użytkownikach Internetu.

Ustawa zakończy sprzedaż iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych?

nga-se-cam-su-dung-iphone-ipad-4009-4026-1415156664
Gdy w Polsce toczy się dyskusja na temat inwigilacji każdego bez pozwolenia, amerykański wymiar sprawiedliwości postanowił poradzić sobie z tym problemem bez żadnej ustawy. Od dłuższego czasu mówiło się bowiem o tym, że biegli sądowi nie mają dostępu do zaszyfrowanych wiadomości wysyłanych przy użyciu iMessage. Choć Apple broni się, iż nie ma możliwości odszyfrowania wiadomości SMS, amerykańskie sądy coraz mocniej naciskają, a jednym ze środków przymusu bezpośredniego może okazać się… zakaz sprzedaży urządzeń produkowanych od 1 stycznia 2016 lub 2017. Na ten, delikatnie mówiąc, niecodzienny pomysł wpadły prawie równocześnie odpowiednio władze stanów Nowy Jork i Kalifornia, a niesfornym sprzedawcom oferującym iPhone’y „spod lady” groziłoby nawet do 2,5 tysiąca dolarów grzywny. Czy nowy model prohibicji ma szansę się przyjąć? Zakaz sprzedaży produktów Apple w stanie, w którym znajduje się główna siedziba firmy (Kalifornia) oraz najsłynniejszy Apple Store (Piąta Aleja, Nowy Jork) z pewnością byłby czymś niestandardowym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button