Dwuobiektywowy aparat i tryb wpisywania jedną ręką w iPhonie 7?

Dwuobiektywowy aparat i tryb wpisywania jedną ręką w iPhonie 7?

M niej więcej co roku zdarza się pewien okres, który stanowi swoiste apogeum przecieków dotyczących najnowszych iSprzętów. Jako, że w zeszłym roku analitycy nie mieli szczególnych powodów do podsycania zainteresowania – nikt się nie łudził, że iPhone 6S będzie bytem kompletnie odmiennym od iPhone’a 6 – w tym roku przecieki robią swoje. I choć na chwilę obecną nie wszystko wygląda realistycznie, może okazać się iż we wrześniu część z tych objechanych pomysłów spełni się naprawdę!

iPhone 7 z dwuobiektywowym aparatem

dual-lens-iPhone-7-640x270

Na sam początek kolejne wieści od, jakżeby inaczej, dobrze nam znanego Ming-Chi Kuo. W swojej notatce badawczej analityk wspomina o domniemanych testach dwóch wersji modelu 5,5-calowego – z zaimplementowaną kamerą iSight oraz z systemem podwójnej kamery Dual-Lens. Podwójny obiektyw byłby naturalną konsekwencją zakupu izraelskiej firmy Linx Imaging przez giganta z Cupertino. Bazując na algorytmach opracowanych przez azjatycką markę, iPhone 7 Plus byłby w stanie wykonywać zdjęcia lepszej jakości w słabym świetle. Zmiana kamery doprowadziłaby również do zmniejszenia rozmiaru obiektywu, kończąc problemy z wystającą ponad obudowę obręczą.

Tylna kamera iSight nie daje spać po nocach projektantom iPhone’a

apple-camera-patent-360x270@2x

Wywołując temat nieszczęsnej tylnej kamery iSight, nie sposób wspomnieć również o kolejnym patencie, który Apple otrzymało od amerykańskiego Urzędu Patentowego. Tym razem specjaliści z Doliny Krzemowej wzięli na warsztat nową konstrukcję aparatu, która ma go znacznie odchudzić, pozwalając na „wciśnięcie” wewnątrz obudowy sprzętu.

Komu z nas nie przeszkadza niezbyt subtelna wystająca obręcz z tyły iPhone’a 6 oraz 6S? Zakrzywiony sensor aparatu ma za zadanie zmienić to, redukując wystające elementy do minimum. Problem jednak jest tym poważniejszy, że jest fizycznie niemożliwe, by uszczuplić aparat zachowując jego jakość przy tym samym płaskim czujniku, a więc mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch alternatyw – albo cienkie iUrządzenie albo sprawny aparat. Co wybierze Apple? A może istnieje jakaś trzecia droga? Tego niestety dowiemy się na przełomie września i października.

Ładowanie indukcyjne już w 2017?

bgr-iphone-6-wireless-charging-1

Zupełnie inna sprawa zaprząta ostatnimi czasy głowy specjalistów z serwisu Bloomberg. Według opublikowanych przez witrynę informacji wynika jasno, że Apple intensywnie pracuje nad implementacją możliwości ładowania bezprzewodowego najnowszych iPhone’ów wyprodukowanych po 2017 roku. Mając w pamięci zegarek Apple Watch już w pewnym stopniu bazujący na docelowej metodzie zasilania, kwestią czasu jest, by technologia zawitała również do flagowych smartfonów z logo Nadgryzionego Jabłka. Jeszcze tylko słuchawki bezprzewodowe i redukcja mini-jacka i wodoodporny iPhone gotowy!

Klawiatura z trybem wpisywania jedną ręką już niedługo na iOS!

255123-1280-640x270

Nie jest tajemnicą, że Microsoft planuje wraz ze swoją klawiaturą znaną z Windows 10 Mobile zawładnąć urządzeniami z systemem iOS. Obecnie poddawane testom są wersje testowe najnowszej klawiatury, które prawdopodobnie już niedługo zostaną upublicznione. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, iż w najnowszej klawiaturze ujrzymy zupełną nowość, jeśli chodzi o iOSa – tryb wpisywania jedną ręką. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na stabilniejszy chwyt iSprzętu w czasie wpisywania słów, a także rozwiąże częsty problem dotyczący nadwyrężania kciuka – tak, nam również zdarza się odczuć prawdziwy ból po kilku minutach poruszania kciukiem raz na lewo, raz na prawo. WordFlow zaproponuje również najbardziej pasujące słowa (czyżby kolej na polski słownik?), a także pozwoli na korzystanie z technologii Swype. Brzmi nieźle, choć premiery nie należy spodziewać się wcześniej, niż w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button