MSQRD – przebrania i maski na miarę XXI wieku!

MSQRD – przebrania i maski na miarę XXI wieku!

R zadko kiedy zdarza nam się mieć taki ubaw z samych siebie, jaki obserwujemy w chwili pisania tego tekstu. Znacznie częściej niestety wolimy wyśmiewać się z innych (stąd taka popularność prasy brukowej oraz portali plotkarskich) niż dostrzegać własne niedogodności. Przygotowując dzisiejszy App Of The Week, udało nam się na nowo zacząć patrzeć na siebie surowym okiem. A wszystko to dzięki aplikacji MSQRD, która bez cienia wątpliwości zostanie w naszych iPhone’ach na dłużej! Zmienić twarz całkowicie nic nie robiąc? Trzy razy na tak!Gdy kilka miesięcy temu Snapchat wprowadzał nowe rozwiązania – w tym efekty spowolnienia i przyspieszenia, ale przede wszystkim filtry – wszyscy zastanawiali się po co to komu. Rzeczywiście, w pierwotnej wersji filtry bardzo często uchodziły za słabe, szybko się wieszały, nie dopasowywały do twarzy i prowadziły do nadzwyczaj szybkiej eksploatacji baterii. Z biegiem czasu technicy ze Snapchata podszkolili jednak swój warsztat, a efektem tego są coraz zabawniejsze (i co najważniejsze, coraz płynniejsze) nakładki zmieniające nasze twarze w przeróżne obiekty.
Nie można byłoby pisać o aplikacji MSQRD bez tego krótkiego wstępu – to właśnie Snapchatowi zapewniamy bowiem niezwykłą w ostatnim czasie popularność filtrów. Kto korzysta ze Snapchata ten wie, ilu naszych znajomych (i zresztą my sami również) korzysta z nakładek – a kto nie posiada konta w serwisie, niech uwierzy mi na słowo lub czym prędzej założy konto. Jeszcze nie jest za późno!Filtry, czyli co?
Czujemy się w obowiązku choć trochę wyjaśnić, czym tak zasadniczo są tak szeroko wspominane przez nas filtry – nie jest to nic innego jak specjalne nakładki graficzne, które zmieniają wygląd fotografowanych twarzy w przeróżne kształty, wzory lub twarze innych ludzi. Aplikacja MSQRD wyraźnie dopiero się rozwija, dlatego niestety nie znajdziemy w niej nieskończonej liczby filtrów, jednak z całą pewnością w niedalekiej przyszłości ujrzymy znacznie szerszą gamę nakładek. image(6)image(4)Mimo to, nawet teraz w zasobach aplikacji znajdziemy szereg niezwykle interesujących filtrów – od tak zwanych „uniwersalnych” (trupie czaszki, pysk niedźwiedzia, maseczkę z kiwi) przez nieco „odjechane” (rastaman, Józef Stalin, Poop) aż po nakładki nawiązujące do aktualnych wydarzeń na świecie (Conchita Wurst, Leonardo Di Caprio na gali wręczenia Oskarów, Joker). Zasłaniając własną twarz określoną nakładką, możemy zrobić praktycznie wszystko – zaśpiewać, zatańczyć, wykrzyczeć się, zapisując wydarzenia jako zdjęcie lub film. „The sky is the limit” – w tym wypadku angielskie powiedzenie odnajduje się doskonale. Całe szczęście, nastał kres czasów, kiedy to kamerki z trudem wyłapywały wszelkie ruch twarzy i nie dostosowywały obrazu do nowej sytuacji – filtry w MSQRD chodzą niezwykle płynnie, rejestrując (bezpośrednio do pamięci iUrządzenia) dosłownie wszystko. Bez najmniejszych „lagów”. image(5)
image(2)image(1)
imageMSQRD, czyli doskonała zabawa na długie zimowe wieczory
Gdy nuda doskwiera, naprawdę każde zajęcie jest na wagę złota. Dlaczego więc nie poudawać choć przez chwilę, że jest się Paulem Stanleyem z Kiss czy Barackiem Obamą? Taka chwila spędzona na śmianiu się z własnej osoby z pewnością dobrze zrobi naszemu, bardzo często nieco rozdmuchanemu, ego. A jeżeli faktycznie „śmiech to zdrowie”, to na aplikacji skorzysta również i ciało! Dlatego czym prędzej polecamy wyposażyć swojego iPhone’a, iPoda oraz iPada w aplikację MSQRD, którą można pobrać za darmo z App Store. A może w niedalekiej przyszłości to Twoja twarz będzie szablonem, z którego skorzystają dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie?image(8)image(3)image(9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button