Titan, A10 i przełom w Apple Watch!

Titan, A10 i przełom w Apple Watch!

J ak co tydzień, także i tym razem mamy dla Was garść newsów na temat Apple. W minionym tygodniu królowały głównie plotki, w tym również ich nie brakuje. Znacznie gorzej jednak wygląda postrzeganie marki Apple przez fanów – wczoraj informowaliśmy o tzw. dacie śmierci blokującej każdy produkt Apple bazujący na 64-bitowym procesorze, jednak to chyba nie koniec problemów. Ale na razie skupmy się na pozytywach!titan
Kolejne postępy programu Titan?
Jakiś czas temu wspominaliśmy o nabierającym rozpędu projekcie Titan. Później okazało się, że Apple wynajęło budynki w sąsiadującym z Cupertino mieście Sunnyvale, co bez trudu powiązać można z trwającymi pracami badawczymi. Jednak wszystko to bazuje na domysłach i przypuszczeniach – i ostatnie informacje AppleInsider zdają się w końcu przeciąć tę nić spekulacji. Według informacji portalu, w jednym z budynków w Sunnyvale (wynajmowanym przez firmę SixtyEight Research) nocami słychać było głośne ryki pracujących silników.
Czy to faktycznie kolejny etap prac? A może niektórzy starają się interpretować fakty na siłę? Tego póki co nie wiemy. Na pewno jednak w ostatnim czasie Titan ponownie staje się gorącym tematem. Konfrontacja dwóch tez – o wstrzymaniu rekrutacji i planach odejścia z Apple szefa projektu Titan, Steve’a Zadeskyego oraz o znacznym posunięciu się prac nad samochodami, wysnutej przez Dietera Zetsche, CEO firmy Daimler – daje do myślenia. Na pewno Titan nie jest jedynie plotką. Chyba, że Apple osiągnęło mistrzostwo świata w trollingu.
a10
TSMC jedynym dostawcą procesorów dla iPhone’a 7
Tajwański producent procesorów, TSMC, osiągnął porozumienie z Apple, otrzymując monopol na dostarczenie komponentów do iPhone’a 7. Azjatycki dostawca przewagę nad konkurencją osiągnął prawdopodobnie dzięki 10-nanometrowemu procesowi produkcyjnemu – tym razem nie dojdzie do podziału kontraktu pomiędzy TSMC i Samsung, na co wpływ mogły mieć doniesienia benchmarków wskazujące na lepsze zarządzanie baterią przez układ A9 właśnie od TSMC. Prawdopodobny procesor A10 zastosowany w iPhonie 7 trafi do masowej produkcji już w czerwcu. I jest to prawdopodobnie jedyna informacja dotyczące wrześniowego iPhone’a 7 in spe.aw
Apple Watch dostosuje głośność iPhone’a do otoczenia!
Na zakończenie – tradycyjnie już, kolejne dokumenty z Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Tym razem Apple zgłosiło do urzędu projekt nowej funkcji zegarka Apple Watch, który mierząc natężenie dźwięku wokół użytkownika dostosowywałby głośność powiadomień i alarmów emitowanych przez iPhone’a. Czyżby na spotkaniu zarządu Apple któryś z dyrektorów zaliczył wpadkę, nie wyciszając swojego iSprzętu?
Do tego, że iOS oferuje opcję zmiany głośności i alarmów zdążyliśmy się już przyzwyczaić, choć system nie wspomaga nas automatycznie (jak ma to miejsce w przypadku jasności ekranu). Rzeczywiście, w przypadku iPhone’a dość ciężko byłoby zadbać o prawidłowe wskaźniki głośności otoczenia, bowiem mało kto trzyma swojego smartfona cały czas w ręce lub na biurku – nawet przechowywanie w kieszeni mogłoby sfałszować odbiór. W tej sytuacji większe pole do popisu posiada Apple Watch, którego nie sposób przecież schować do kieszeni czy torebki (jeżeli nie nosisz swojego Apple Watch na nadgarstku, to, czytując klasyka, wiedz, że coś się dzieje). Dzięki zastosowanej technologii, iPhone wydawałby ciche dźwięki w cichych warunkach, natomiast w zgiełku ustawiałby głośność powiadomień na najwyższy możliwy poziom. Czy Apple zdecyduje się na skorzystanie ze swojego pomysłu? Najbliższa okazja na prezentację technologii zbliża się wielkimi krokami, bowiem iOS 10, tradycyjnie, już we wrześniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button