Nowe aktualizacje iOS skończą z problemami, trzęsienie ziemi na Tajwanie, ekspansja Apple Pay na Wschód

Nowe aktualizacje iOS skończą z problemami, trzęsienie ziemi na Tajwanie, ekspansja Apple Pay na Wschód

T ego nietrudno było się domyślić – zeszły tydzień stał pod znakiem błędów dotykających kolejne iSprzęty (Error 53, data śmierci), dlatego Apple nie miało wyboru. Potrzebne były radykalne działania, które zdominowały całą działalność koncernu. Jednak to nie koniec kłopotów Apple – silnym przeciwnikiem koncernu okazuje się być natura, więc niestety znowu straty przeważają nad zyskami.Oficjalne doświadczenie dotyczące błędu daty 1 stycznia 1970
Nie dało się przejść obojętnie obok tego szokującego odkrycia. Podczas gdy wielu hakerów dwoi się i troi nie ustając w wysiłkach by obnażyć luki iPhone’ów, Apple podaje im rozwiązanie praktycznie na tacy. Co więcej, zdenerwowanie klientów z pewnością naraziłoby giganta z Cupertino na poważne szkody, dlatego treść oświadczenia jest bardzo prosta do przewidzenia. Koncern zapewnia wszystkich poszkodowanych pętlą restartów iż po nawiązaniu kontaktu ze wsparciem Apple otrzymają oni odpowiednią pomoc. Ponadto w przeciągu kilku dni otrzymamy kolejną aktualizację iOSa, która rozwiąże występujący problem.

hqdefaultAktualizacja na pomoc ofiarom błędu 53
Nietrudno wyczuć specyficzną nerwowość w ruchach Apple spowodowaną niecodzienną sytuacją. Z jednej strony słyszymy zapewnienia o udostępnieniu kolejnej aktualizacji, z drugiej obserwujemy już upublicznioną nową wersję iOSa. Opublikowana w minionym tygodniu wersja iOS 9.2.1 oznaczona jako build 13D20 (w odróżnieniu od pierwotnej build 13D15) przynosi nam wszystkim jedną niezwykle istotną zmianę – eliminuje tzw. błąd 53. Czy to nareszcie koniec naszych problemów? Tego niestety nikt nam nie zagwarantuje.
iphone-6-error-53-e1436840753944Produkcja procesorów A10 obniżona z powodu trzęsienia ziemi na Tajwanie
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) znajdowało się na ostatniej prostej do przejęcia całkowitej produkcji procesorów do iPhone’a 7. Plany jednak legły w gruzach z chwilą trzęsienia ziemi, które niedawno nawiedziło południową część Tajwanu. Znajdzie to swoje odbicie w produkcji na przestrzeni co najmniej obecnego miesiąca, choć szkody te mają póki co charakter jedynie szacunkowy.
O powadze sytuacji niech świadczy fakt, iż przewidywany termin 2-3 dni oczekiwania na przywrócenie 95% zdolności produkcyjnych minął już dawno temu, a produkcja ani drgnęła. W tej sytuacji Apple może być zmuszone do ponownej współpracy z Samsungiem. I choć w tej chwili aż ciśnie się na usta „Drogi Samsungu, tym razem wykonaj swoją robotę dobrze”, ale szybkie nagrzewanie się dotyczy wszystkich urządzeń wyposażonych w procesory z Korei Południowej. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że TSMC cudem powróci do normalności. Bo na normalność przy procesorach Samsunga nie ma co liczyć.
tsmc-670x388Apple Pay debiutuje w Chinach
Spośród wszystkich wydarzeń zeszłego tygodnia, tak naprawdę tylko jedno z nich zasługuje na miano pozytywnego bohatera. Apple Pay, konsekwentnie rozbudowywana przez Apple technologia płatności zbliżeniowych, weszła na 5. kolejny rynek (po USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii). Wprawdzie negocjacje przeciągały się w nieskończoność – usługa miała zadebiutować już w grudniu zeszłego roku – jednak na tę chwilę warto było czekać. Nie jest bowiem tajemnicą, że po Stanach Zjednoczonych to właśnie Państwo Środka jest najważniejszym klientem dla koncernu. iPhone’y biją rekordy popularności w Chinach, a to dało wyraźny sygnał do rozwoju technologii płatności za ich pomocą. Znając przywiązanie Chińczyków do wygody, prawdopodobnie już teraz możemy zapowiadać sukces tej technologii. A dzięki zyskom Apple zdobędzie kolejne fundusze. Czy przeznaczy je na rozwój płatności Apple Pay? Czy niedługo usługa ta zadebiutuje w Europie Środkowej? Szanse wydają się być naprawdę ogromne.
apple-pay-launch-in-china-facing-roadblocks-as-ios-83-snubs-union-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button