Nowości w OS X 10.12, iOS 10 jeszcze bezpieczniejszy

Nowości w OS X 10.12, iOS 10 jeszcze bezpieczniejszy

P owiedzieć że Apple nie zwalnia tempa to jak nic nie powiedzieć. Wprawdzie większość plotek ostatnich dni dotyczy konferencji 15 marca i przyszłego 4-calowego iPhone’a oraz 9,7-calowego iPada, jednak na szczęście koncern z Cupertino rozwija się równomiernie we kilku dziedzinach swojej działalności. W jaki sposób przebiegają te zmiany? O tym poniżej!Siri może trafić na komputery Mac w OS X 10.12 jeszcze w tym roku
Wiele w ostatnich dniach mówi się o wyczekiwanym przez lata debiucie Siri na komputerach Mac. Wprowadzenie usługi w 2011 roku przy okazji iPhone’a 4S rozbudziło apetyty – od tego czasu ujrzeliśmy Siri jeszcze na iPadach, iPodach Touch, Apple TV oraz zegarku Apple Watch – nic więc dziwnego, że wielu użytkowników nie może się doczekać systemu również na Makach. Jak donosi raport 9to5Mac, Siri może zadebiutować w systemie OS X 10.12 jeszcze w tym roku. Ikona prawdopodobnie pojawi się na paski menu OS X, a jej włączenie możliwe będzie również za pomocą odpowiedniego skrótu klawiaturowego.

siri
Jak czytamy w raporcie, gdy klikniemy na przycisk Siri, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się ciemny acz przejrzysty interfejs. Poruszające się kolorowe fale dźwiękowe mają odwzorowywać natężenie dźwięku, choć póki co nic jeszcze nie jest pewne – wciąż trwa faza testów.
Bardzo ważną sprawą dla wielu użytkowników może być sprawa komendy „Hej, Siri” – okazuje się że za każdym razem gdy Mac będzie podłączony do zasilania, możliwe będzie głosowe wywołanie wirtualnej asystentki. To właśnie Siri ma być jedną z najważniejszych funkcji OS X 10.12 o nazwie kodowej „Fuji”. Ale nie jedyną.OS 10 i OS X 10.12 wprowadzą szereg usprawnień do aplikacji Zdjęcia
Jeśli już jesteśmy przy OS X 10.12, to nie możemy zapomnieć o nowościach, które szykują się w zakresie aplikacji Zdjęcia. Według japońskiej strony Mac Otakara, zarówno w iOS 10 jak i w OS X 10.12 ujrzymy nowe funkcjonalności. Jakie? Tego póki co nie udało się dociec u źródła, natomiast może chodzić o dodanie funkcji z wycofanych już aplikacji iPhoto 9.6.1 dla Mac i iPhoto 2.0.1 dla iOS. Jeżeli tak, to możemy spodziewać się m.in narzędzi do edycji informacji EXIF i dotykowych pędzli do dostosowywania jasności i innych parametrów na poszczególnych częściach zdjęcia. Wszystko to brzmi bardzo ciekawie, ale kiedy okaże się prawdą? Prawdopodobnie po raz kolejny będziemy musieli czekać do podglądu najnowszych oprogramowań na WWDC 2016, które już w czerwcu, natomiast premiera – tradycyjnie – już we wrześniu!

zdjęcia2

zdjęciaApple pracuje nad uszczelnieniem iOS tak, by nie dało się go zhackować
Ostatnimi czasy bezpieczeństwo danych u Apple stanęło pod znakiem zapytania. Koncern toczy sądową batalię z FBI o to, by nie ujawniać danych iPhone’a 5C należącego do zamachowca z San Bernardino. Sprawa jest o tyle głośna, że Apple wyraźnie broni swojego stanowiska, natomiast służby amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości co i rusz starają się znaleźć nowy argument. Choć oczywiste wyższe dobro stawia Apple w niekorzystnej sytuacji, to gra jest jednak warta świeczki. W sytuacji, gdy społeczeństwo zauważy że koncern z Doliny Krzemowej nie chroni dostatecznie swoich danych, reputacja firmy może znacząco zmienić się na niekorzyść. Równolegle do przygotowań do wystąpień przed senacką komisją sprawiedliwości, Apple przygotowuje nowe zabezpieczenia iOS. Takie, by przy ewentualnej podobnej sytuacji w przyszłości można było umyć ręce, zasłaniając się brakiem możliwości zhackowania.

fbi

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że koncern dopiero co zatrudnił na staż Frederica Jacobsa, twórcę popularnego komunikatora Signal. Czy twórca najbezpieczniejszego komunikatora jaki kiedykolwiek stworzono podoła zadaniu stworzenia nowego sposobu szyfrowania danych?

fbi2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button