iPhone SE, iPhone 7 oraz aktualizacja iOS

iPhone SE, iPhone 7 oraz aktualizacja iOS

T radycyjnie, także i w tym tygodniu przekazujemy Wam garść najważniejszych newsów z minionego tygodnia. Im bliżej dwunastego tygodnia roku, tym więcej przecieków na temat iPhone’a SE otrzymujemy. Z drugiej jednak strony rynek powoli wyczerpuje temat, toteż po raz pierwszy od dłuższego czasu informacje dotyczące 4-calowego iPhone’a nie dominują naszego skrótu wydarzeń. A co takiego się stało w minionym tygodniu? O tym poniżej!iPhone-5SE-1-640x270

Najpierw jednak iPhone SE
Po raz kolejny dane nam było usłyszeć co ma do powiedzenia analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo. W swojej nocie dla inwestorów zawarł kilka kluczowych informacji dotyczących iPhone’a SE. Jak twierdzi, następna generacja 4-calowego iPhone będzie wyposażona w tylną 12-megapikselową kamerę, a nie 8-megapikselową o której mówiono wcześniej. Ponadto analityk potwierdził, iż specyfikacja sprzętowa zbliżona będzie do parametrów iPhone’a 6S – w tym m.in. mowa o chipie A9 i NFC dla Apple Pay. Oczekuje się, że obudowa urządzenia będzie podobna do tej iPhone’a 5S, chociaż wyświetlacz może być lekko zaokrąglony tak jak w iPhone’ie 6 i nowszych.
Ming-Chi Kuo wspomina również o takich parametrach jak pamięć wewnętrzna 16GB i 64GB, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, wsparcie Live Photos, bateria o pojemności 1642 mAh. Z pewnością możemy również zapomnieć o technologii 3D Touch, która pozostanie tzw. killer-feature iPhone’a 6S i 6S Plus.
ios-9-3-logo
Apple udostępnia piątą wersję beta iOS 9.3 dla deweloperów i publicznych beta testerów
Piąta wersja beta iOS 9.3 upubliczniona została niecałe półtora tygodnia po wypuszczeniu czwartej wersji beta iOS 9.3 i trzy miesiące po publicznej prezentacji iOSa 9.2.
Kolejna wersja wymuszona została przez szereg żądań, których nie spełniała poprzednia wersja. I tak, Apple przywrócił pełną funkcjonalność funkcji Apple Pencil (we wcześniejszych betach iOS 9.3 rysik nie był w stanie wykonać takich czynności jak zaznaczanie tekstu, przewijanie, przesuwanie między aplikacjami, dostęp do menu i ogólnych funkcji edycji w aplikacjach niezwiązanych z rysowaniem.. Usunięcie tych funkcji zdenerwowało wielu użytkowników iPada Pro, w związku z czym Apple potwierdził, że ich nieobecność była tylko tymczasowa.
iOS 9.3 będzie kolejną większą aktualizacją iOSa, a głównym punktem nowej wersji będzie tryb Night Shift, ograniczający ilość światła niebieskiego w godzinach wieczornych na rzecz cieplejszych barw żółtych. Ponadto aktualizacja pomoże na parowanie kilku zegarków Apple Watch z iPhonem, aużytkownicy iPhone’a 6S znajdą w zaktualizowanym systemie nowe szybkie menu 3D Touch dla aplikacji takich jak Pogoda, Ustawienia, Kompas, Zdrowie, App Store i iTunes Store.iPhone-7-640x270

Nowe plotki na temat iPhone’a 7
Tydzień bez plotek na temat iPhone’a 7 należy uznać za tydzień stracony. W odróżnieniu od iPhone’a SE, generacja „7” zostawia szeroko otwartą furtkę dla wszystkich tych, którym dopisuje wyobraźnia. Niedawno na blogu Mac Otakara opublikowany został raport, zgodnie z którym iPhone’a 7 może posiadać cieńszy port ładowania Lightning, natomiast nie zostanie wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm – prawdopodobnie zwycięży koncept Lightning all-in-one. Na tylnej obudowie prawdopodobnie nie ujrzymy szpetnych pasków antenowych, zaś tylna kamera zostanie zrównana z obudową. Niewykluczone, że iPhone 7 posiadać będzie dodatkowo głośniki stereo, które po raz pierwszy przewidywał analityk Barclays na początku tego miesiąca. I choć prawdopodobnie nie ujrzymy wyczekiwanych przez wielu ekranów OLED w tym roku (przewiduje się, że zadebiutują przy okazji iPhone’a 7S), to i tak iPhone 7 może kusi. Tym bardziej, że TSMC o którym pisaliśmy niedawno, postara się podwoić produkcję procesorów, co pozwoli na wyrównanie strat spowodowanych katastrofą naturalną. No i na uniknięcie wątpliwej jakości procesorów od Samsunga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button