Tydzień w cieniu problemów z linkami i jeszcze większego iPhone’a 7

Tydzień w cieniu problemów z linkami i jeszcze większego iPhone’a 7

C hoć jeszcze przez kilka najbliższych dni najgłośniejszym tematem będzie iPhone SE, w Apple każdy kolejny dzień to nowe wyzwania. A w ostatnim czasie głównie zmartwienia – bo czym tu zaskoczyć rynek, gdy wydało się model perfekcyjny? Cóż, trochę w naszych słowach znalazło się ironii, chociaż faktycznie także kwestia wrześniowego iPhone’a może przyprawić Apple o zawrót głowy. Ale znacznie poważniejszym problemem jest iOS 9.3, który w ostatnim czasie… dosłownie unieruchomił wielu użytkowników. A problem z nieotwierającymi się linkami pozostanie w naszych głowach jeszcze przez długi czas…Linki w iOS 9.3 – winowajca znaleziony (?), problem rozwiązany
Solą w oku wielu użytkowników iOS 9.3 jest problem z nieotwierającymi się linkami. Polega on na tym, że w Safari, Mailach, Wiadomościach, Notatkach i innych aplikacjach firm trzecich kliknięcie linka do strony internetowej powoduje zamrożenie ekranu. Bug dotknął posiadaczy takich modelyoui jak iPhone 5, 5S, 6, 6 Plus, 6S oraz 6S Plus, a także iPad Air 3 i iPad mini. Wprawdzie nie sposób znaleźć ogniska tego problemu, jednak niedawno w sieci ukazał się filmik ukazujący jako głównego winowajcę aplikację Booking.com.

Wydana w kilka dni po wykryciu błędu aktualizacja iOS 9.3.1 rozwiązuje jednak wszystkie problemy z łączem internetowym, a Apple chyba w końcu może skupić się na prezentowaniu wszystkich walorów najnowszego oprogramowania.

aiPhone o przekątnej 5,8” w 2017 roku?

5,8

W międzyczasie na światło dzienne wychodzą kolejne fakty związane z iPhonem 7 – a raczej brakiem większej zmiany w designie smartfona w tym roku. Jak twierdzi niezawodny analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo, Apple może powrócić do wzornictwa ze szklanym tyłem telefonu znanego z iPhone’a 4 i 4S. Według sugestii, Apple może dodatkowo w niedalekiej przyszłości wprowadzić iPhone’a z zakrzywionym ekranem o przekątnej 5,8”.
Tegoroczny iPhone 7 wcale nie musi nieść za sobą większej zmiany we wzornictwie, a rewolucja została odłożona w czasie do przyszłego roku. Wtedy to koncern ma zrezygnować z aluminiowego tyłu oraz wprowadzić tę niebagatelną zmianę w ekranie. Wszystko jednak może zależeć od dostępności odpowiednich ekranów – Apple może nie mieć dostatecznego wpływu na kształt oferty w przyszłym roku, która kształtować się może według dwóch scenariuszy. Według pierwszego, dostawy ekranów OLED będą na tyle duże, że starczą one do zaspokojenia mocy produkcyjnej. Wtedy firma wprowadzi do sprzedaży dwa modele iPhone’ów z ekranami 4,7″ oraz 5.8″ z zagiętym ekranem OLED. W bardziej optymistycznym, drugim scenariuszu, dostawy ekranów OLED mogą być na tyle małe, że nie wystarczą dla wszystkich telefonów. Wtedy to Apple wprowadzi do sprzedaży trzy modele iPhone’ów z ekranami: 4,7″, 5,5″ oraz model specjalny z 5.8″ zagiętym ekranem OLED.Już niedługo zapłacimy poprzez Apple Pay w sklepach internetowych?

Apple-Pay-1

Nowy tydzień to również nowe plotki na temat innych usług oferowanych przez giganta z Cupertino. Serwis Re/Code zapowiada, że Apple planuje wprowadzić usługę Apple Pay do sklepów internetowych jeszcze przez rozpoczęciem tegorocznego świątecznego szału zakupowego.
Na chwilę obecną prace nad wprowadzeniem usługi uzależnione są od rozmów prowadzonych z potencjalnymi partnerami. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Apple, o rewolucji usłyszymy podczas konferencji WWDC. Niezależnie od tego, już teraz możemy zapłacić za pośrednictwem systemu z Doliny Krzemowej w takich witrynach jak Target, Best Buy czy, oczywiście, Apple Store. Póki co klienci nie uskarżają się na większe problemy z systemem, więc możemy przewidywać, że przygotowanie do wprowadzenia usługi ograniczać się będzie jedynie do podpięcia odpowiedniej infrastruktury do konkretnych kontrahentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button