Jak ustawić blokadę notatki w iOS 9.3?

Jak ustawić blokadę notatki w iOS 9.3?

B ezpieczeństwo przechowywanych przez nas danych powinno być kwestią priorytetową tak dla nas, jak i dla producentów produkujących nośniki informacji. Apple dla wielu stało się w ostatnim czasie symbolem bohaterstwa po tym, jak odmówiło FBI dostępu do iPhone’a 5C należącego do zamachowca z San Bernardino. I choć praktyka niewspółpracowania ze służbami nie należy do chwalebnych, nie ma żadnych wątpliwości że „wyjątek” poczyniony na rzecz tej sytuacji doprowadziłby do lawinowego wzrostu sytuacji „kryzysowych”. Konsekwencja Apple ujawniła się również przy okazji iOS 9.3. Pośród wprowadzonych funkcji nowego oprogramowania znajdziemy długo wyczekiwaną opcję chronienia notatek hasłem – w sytuacji, gdy większość wrażliwych danych zapisujemy na telefonie a nie w kajecie, aż ciśnie się na usta by powiedzieć „w końcu”.Wbrew pozorom blokowanie dostępu do notatek nie jest aż tak intuicyjne jak mogłoby się wydawać, dlatego też dziś prezentujemy ustawienie hasła do notek krok po kroku. Potrzebny będzie dostęp do dwóch aplikacji: Notatek oraz Ustawień.

Jak ustawić hasło do notatek w iOS 9.3?

1. Na samym początku należy wejść w zakładkę Notatki w aplikacji Ustawienia (leży ona pomiędzy zakładkami Poczta, kontakty i inne oraz Przypomnienia).1.22. W zakładce Notatki (to tutaj możemy ustawić takie szczegóły jak sortowanie notatek wg różnych parametrów albo konto domyślne dla Siri) wchodzimy do panelu Hasło.3. Po otwarciu hasła za pierwszym razem wyskoczy karta Ustawianie hasła. Uzupełnienie jej polega na dwukrotnym wpisaniu wymarzonego hasła oraz podpowiedzi. Istnieje również możliwość zezwolenia na odblokowywanie notatek za pomocą czytnika Touch ID.1.31.44. Po ustawieniu hasła przechodzimy do aplikacji Notatki. Niezależnie od tego czy tworzymy nowy wpis czy edytujemy już istniejący, klikamy ikonkę kwadratu z pionową strzałką skierowaną do góry.5. Pośród rozwiniętego menu ujrzymy m.in. opcję wysłania notatki przez AirDrop, udostępnienia na Facebooku czy właśnie – na samym dole, trzecie od lewej – blokowanie notatki. Klikamy w ikonkę z kłódką i wpisujemy ustawione w poprzednich krokach hasło.1.5.1 1.5.21.6.1 1.6.21.6.36. Od tego momentu możemy śmiało blokować notatki w aplikacji. Nie oznacza to jednak ustawienia blokady poszczególnych wpisów. Aby zablokować konkretną notatkę należy kliknąć ikonkę otwartej kłódki (patrz zdjęcie obok). Status blokady możemy szybko sprawdzić w panelu Notatki (kłódka po prawej stronie nagłówków może być albo zablokowana albo odblokowana).

Nie pamiętam hasła do notatek – co teraz?

No dobrze, a co w sytuacji, gdy nie pamiętamy ustawionego hasła do notatek? Wówczas z pomocą przybywa opcja Wyzerowania hasła, która jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów. 2.11. Ponownie wchodzimy w Ustawienia > Notatki > Hasło.2. Klikamy czerwony napis „Wyzeruj hasło”, a następnie wpisujemy hasło do Identyfikatora Apple przypisanego do iUrządzenia. Zatwierdzamy chęć wyzerowania hasła i ustawiamy nowe.2.2.12.2.23. Wyzerowanie poprzedniego hasła nie ma jednak wpływu na wcześniej zapisane notatki. W ich przypadku jedynym naszym ratunkiem może być ustawiona przy okazji tworzenia hasła podpowiedź – wyzerowane hasło zezwoli na dostęp jedynie do nowotworzonych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button