Optymistyczna przyszłość Apple – Apple Watch i MacBook z ekranem dotykowym jeszcze w tym roku?

Optymistyczna przyszłość Apple – Apple Watch i MacBook z ekranem dotykowym jeszcze w tym roku?

[dropcap A pple ma się całkiem dobrze – taki przekaz zdaje się płynąć z Cupertino. Po turbulencjach związanych z wprowadzeniem iOSa 9.3 firma w końcu wyszła na prostą. Ostatnie poczynania Apple możemy określić jako raczej spokojne osiąganie kolejnych punktów na liście zadań o wykonania w 2016. Spokój ten pozwala na obiektywne spojrzenie w przyszłość, a ta rysuje się w jasnych barwach.Apple Watch 2 już w czerwcu 2016?

 

Wobec niedawnego odświeżenia iPhone’a oraz iPada, aż ciśnie się na usta by zapytać, kiedy ujrzymy nowszą wersję zegarka Apple Watch. Jeżeli ufać notce opublikowanej przez byłego analityka Apple Briana White’a, nasze marzenia mogą spełnić się już niedługo, podczas konferencji deweloperskiej WWDC. Data wydarzenia również niestety uchodzi za obiekt spekulacji, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na okres od 13 do 17 czerwca.
Pytanie tylko, jaki mógłby być jeszcze świeższy Apple Watch? Prawdopodobnie będzie chudszy nawet o 40 procent i wyposażony w kamerkę FaceTime, a także otrzyma rozszerzone funkcje Wi-Fi. A więc kurs na niepodległość i uwolnienie spod dyktatu iPhone’a. Patent na MacBooka z klawiaturą dotykową
Apple rozszalało się, jeśli chodzi o pomysłowość i ilość zgłoszonych patentów do amerykańskiego odpowiednika Urzędu Patentowego. W opublikowanych przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA dokumentach możemy znaleźć wiele fascynujących informacji na temat najnowszego pomysłu giganta z Cupertino (choć patent został zgłoszony w trzecim kwartale ub. r. Jak wskazują poniższe grafiki, Apple w przyszłości może zechcieć zastąpić gładzik oraz klawiaturę dotykowym ekranem, który będzie rozpoznawać siłę nacisku (z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia w wyświetlaczu 3D Touch w iPhonie 6S). W ten sposób moglibyśmy na dobrą sprawę zapomnieć o laptopach od Apple – byłyby to bowiem nieco zmodyfikowane tablety. Z tą różnicą, że moduł klawiatury w przypadku iPada jest osobnym elementem, natomiast w przypadku MacBooka przylegałby doń na stałe. Prawdopodobnie Apple nie zdecyduje się na jakiekolwiek rewolucje w zakresie MacBooka – ten kultowy komputer nie zasługuje na to, by odejść w zapomnienie. A zamiana każdego pojedynczego elementu na ekran dotykowy to niezwykle czytelny wyrok śmierci.

Patenty-Apple-2

Patenty-Apple-1Różnica pomiędzy iPhone’ami 5S i SE naprawdę tak ogromna?
I na sam koniec, jeszcze co nieco na temat iPhone’a SE. Dla wielu nie jest to nic innego, jak druga wersja iPhone’a 5S. Prawdopodobnie niewiele różniąca się od pierwowzoru. Wbrew pozorom, różnice pomiędzy obydwoma modelami naprawdę rzucają się w oczy, a stylistyka – bardzo zbliżona w przypadku obydwu modeli – może być mocną drwiną z konkurencji. Niech Samsung kombinuje z nowymi bryłami, będziemy bardziej atrakcyjni nawet, gdy wrócimy do poprzedniej stylistyki.
Niezawodny 9to5mac.com w ostatnich dniach zaprezentował test pamięci podręcznej obydwu 4-calowych modeli iPhone’a. Mając w pamięci to, iż najwięcej energii pochłania aplikacja Safari, to właśnie ona została wykorzystana do krótkiego testu. Przy przeglądaniu nowych kart w przeglądarce (przy równoczesnym przechowywaniu kilkunastu innych w tle) czas oczekiwania i płynność przeładowania może robić dużą różnicę. Czy dodatkowy gigabajt pamięci RAM może mieć kolosalne znaczenie? Czy różnica wydajności zrobi wrażenie nawet na największym krytyku iPhone’a SE? Cały eksperyment przedstawiamy w filmie poniżej:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button