Apple Watch 2 bez większych zmian, iPhone SE z problemami

Apple Watch 2 bez większych zmian, iPhone SE z problemami

K olejny tydzień to w przypadku Apple kolejne plotki. Jedne mniej, inne bardziej rzeczywiste – ale wszystkie warte uwagi. Chcesz wiedzieć co nowego u Tima Cooka i spółki? Koniecznie czytaj dalej!Czy tak będzie wyglądał Apple Car?
Jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy, obok iPhone’a SE oraz Apple Watcha 2, jest rzekomy samochód od Apple, zwany po prostu Apple Car. W opublikowanym przez serwis Motor Trend artykule znaleźć możemy szczegółowy opis wizji auta, specyfikacji oraz wizualizacje. Wszystko oczywiście pisane palcem na wodzie, na podstawie istniejących plotek i przecieków (a więc okraszone nutką wyobraźni).
111

112

Jeżeli Apple zbudowałoby samochód dokładnie taki, jaki przedstawili redaktorzy Motor Trend, to mielibyśmy prawdopodobnie do czynienia z iPhonem SE na kółkach – bryła do złudzenia przypomina prostokąt i zaokrąglone wierzchołki najnowszego smartfona, a wszystko to dopełnia złoty kolor. Dokładnie taki sam, jaki znamy z iPhone’ów, iPadów i innych iUrządzeń. Jakby tego było mało, dach rzekomego Apple Car wykonany zostanie z przyciemnionego szkła Gorilla Glass, a pięć logotypów Apple (po jednym w każdej feldze oraz jedno z tyłu) podświetlając się, przypominać będzie MacBooka. Aż wierzyć się nie chce, że Apple mogłoby pokusić się o taki samochód – jeżeli projekt Titan ma być jarmarkiem wszystkich technologii z innych iSprzętów, to może lepiej by nigdy nie ujrzał światła dziennego…
Problemy z dźwiękiem przez Bluetooth w iPhonie SE

114

Miniony tydzień to również pierwsze dni użytkowania iPhone’a SE. Gdy pierwsi klienci rozpoczęli podróże i zechcieli porozmawiać za pomocą systemu głośnomówiącego, pojawiły się pierwsze problemy. Niezależnie od tego, czym mamy do czynienia z zestawem zewnętrznym czy wbudowanym, połączenie przez Bluetooth znacząco obniża jakość dźwięku rozmów (dochodzi do zniekształceń, a nawet zaniku głosu). Co ciekawe, użytkownicy iPhone’a SE skarżą się również na problemy z nawigacją głosową GPS, natomiast muzyka strumieniowa nie sprawia najmniejszych problemów.
Póki co nie wiadomo, co może być przyczyną wszelkich problemów – występują one na wszystkich wersjach iOS 9.3, nic nie zmieni również przyszła aktualizacja do iOS 9.3.2. Na problemy skarżyli się użytkownicy wielu producentów samochodów – od BMW, przez Forda i Volkswagena aż do Dodge’a. Pracownicy Apple już obiecali zająć się problemem, miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie on rozwiązany.Apple Watch 2 bez rewolucji

113

Jeżeli w zeszłym tygodniu pojawiła się iskierka nadziei na to, by Apple nas zaskoczyło jeszcze w tym roku rewolucyjnym zegarkiem Apple Watch 2, to w tym musimy ją zgasić. Niezawodny Ming-Chi Kuo przewiduje, że w 2016 nie ujrzymy przesadnej rewolucji w designie AW 2. Będzie to raczej zmiana z poczucia obowiązku, a jeżeli zastosujemy porównanie do nazewnictwa znanego z iPhone’ów, modelowi bliżej będzie do nazwy Apple Watch S. Wprawdzie oznaczać to może ciekawe modyfikacje wewnątrz, jednak nikła zmiana wyglądu z pewnością odbiera szansę na „efekt WOW”. Wiadomo natomiast, kto zajmie się produkcją podzespołów – Apple da szansę takim markom jak Advanced Semiconductor Enginering, Amkor Technology i STATS ChipPAC. Firmy te wyprodukują układy typu “system in package”, natomiast za produkcję samych procesorów, pamięci DRAM i NAND flash odpowiedzialny będzie Samsung. Należy spodziewać się ruszenia produkcji w drugiej połowie br. – jeżeli Apple uniknie niespodzianek, to Apple Watch 2 we wrześniu mamy jak w banku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button