iPhone najbardziej wpływowym gadżetem wszechczasów wg TIME!

iPhone najbardziej wpływowym gadżetem wszechczasów wg TIME!

Z dążyliśmy już przywyknąć do przychylnych komentarzy względem sprzętów z Cupertino – obiektywnie mówiąc, naprawdę nie sposób im cokolwiek zarzucić. Dużym zaskoczeniem może być jednak niedawno opublikowany przez magazyn Time ranking 50 najbardziej wpływowych gadżetów wszechczasów (The 50 most influential gadgets of all Time), który otwiera… iPhone. Zauważmy, że w zestawieniu uwzględniono nie tylko smartfony, ale również inne odtwarzacze muzyczne, telewizory, aparaty, drony czy inteligentne okulary.influence
Dlaczego akurat iPhone?
W uzasadnieniu decyzji czytamy, że „Apple było pierwszą firmą, która zdecydowała się włożyć prawdziwie potężny komputer w kieszenie milionów konsumentów (…). Smartfony istniały na rynku przez lata, jednak żaden z nich nie był aż tak dostępny i piękny jak iPhone. Urządzenie Apple zapoczątkowało nową erę płaskich, dotykowych telefonów z przyciskami, które pojawiają się na ekranie kiedy ich potrzebujesz, zastępując telefony z wysuwaną klawiaturą i statycznymi przyciskami. Tym, co uczyniło iPhone’a aż tak wyróżniającym się, był jednak jego software i App Store, zaimplementowany niedługo po premierze. To iPhone spopularyzował aplikacje mobilne, na zawsze zmieniając sposób w jaki się komunikujemy, gramy w gry, robimy zakupy, pracujemy i wykonujemy codzienne obowiązki”.
Warto dodać, iż twórcy rankingu nie precyzują, który model konkretnie okazał się najbardziej wpływowym. Nagroda przysługuje wszystkim generacjom, niejako uznając wszystkie modele – od 3G do 6S Plus – za jedność. Choć różnorodną, to jednak w tym wszystkim spójną i posuwającą całą naszą cywilizację do przodu.
Ranking przychylny nie tylko dla flagowego smartfona z Cupertino
Sukces sukcesem, jednak z dziennikarskiego obowiązku należy powiedzieć również o pozostałych iSprzętach – 38. miejsce w rankingu zajął zaprezentowany w 1999 roku Apple iBook, na 25. lokacie plasuje się Apple iPad, 9. miejsce przypadło Spodowi zaś na najniższym stopniu podium stoi dumnie Macintosh. Pięć pozycji pośród pięćdziesięciu klasyfikowanych – innymi słowy, aż 10% wpływowych gadżetów to dzieła Steve’a Jobsa i spółki – to musi robić wrażenie! My tymczasem bardzo mocno gratulujemy Apple i życzymy dalszych sukcesów. Bo pozostałe iSprzęty również mają potencjał na to, by znaleźć się w kolejnym zestawieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button