Masz iPada Pro 9,7”? Nawet nie próbuj instalować iOS 9.3.2!

Masz iPada Pro 9,7”? Nawet nie próbuj instalować iOS 9.3.2!

W ypuszczony niedawno przez Apple iOS 9.3.2 bardzo mocno daje się we znaki wielu użytkownikom iPada Pro. Twitter aż huczy od problemów, które spowodowała najnowsza wersja oprogramowania pobrana w technologii „over the air” (bezpośrednio z poziomu urządzenia). Co ważne, problem póki co dotyka jedynie iPadów Pro o przekątnej 9,7”, a jego robocza nazwa brzmi „Error 56” – grozi Ci nawet całkowite zablokowanie tabletu!Error 56 – na czym polega?
Największym problemem związanym z opisywanym błędem jest to, że… nie sposób przed nim uciec. Po pobraniu bezpośrednio na urządzenie iOSa 9.3.2, na ekranie tabletów pokazuje się komunikat nakazujący podpięcie iSprzętu do komputera. To działanie nie przynosi jednak żadnych rezultatów, co w efekcie prowadzi do zablokowania iPada.

ipad bricked


Czy mój iPad Pro jest zagrożony?

Chociaż problem 56 nie dotyka wszystkich użytkowników iPada Pro o przekątnej 9,7”, grono to jednak zdaje się być dość liczne. Apple póki co nie zlokalizowało przyczyny problemu – wprawdzie inżynierowie z Cupertino zrzucają winę na działanie podzespołów, choć na chwilę obecną przypomina to po prostu poszukiwanie winnego po omacku.

Jak rozwiązać problem błędu 56?
W przypadku, gdy nasz iSprzęt sprawia jakiekolwiek problemy, najlepszym sposobem prawie zawsze okazuje się być wizyta na stronie wsparcia technicznego Apple. Ale nie tym razem. W dziale pomocy znajdziemy jedynie kilka krótkich porad, nakłaniających do zainstalowania najnowszej wersji programu iTunes, sprawdzania problemów z oprogramowaniem zabezpieczającym innej firmy oraz podjęcia dwukrotnie próby odtworzenia urządzenia. Jak niestety donoszą dotknięci problemem, porady od Apple nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dlatego też warto w przypadku problemów z błędem 56 należy czym prędzej skontaktować się ze wsparciem technicznym Apple. Jeżeli Apple nie znajdzie recepty na opisywany problem, użytkownicy iPadów Pro z pewnością nie zostaną na lodzie. Apple zmuszone będzie przyjąć reklamacje – zgodnie z obowiązującym prawem oraz polityką firmy Apple, każdy iPad Pro objęty jest 12-miesięczną gwarancją.

Czy Apple wypuści poprawkę do iOS 9.3.2?
Wczoraj Apple wydało oficjalne stanowisko w sprawie błędu 56:Zauważyliśmy niewielką liczbę raportów, według których niektóre iPady zostały dotknięte przez błąd po przeprowadzeniu aktualizacji ich oprogramowania. Osoby, które nie są w stanie odtworzyć swoich urządzeń za pośrednictwem iTunes powinny skontaktować się ze wsparciem klienta Apple.Lakoniczność odpowiedzi (spotęgowana dodatkowo przez niemoc wsparcia technicznego Apple) pozwala na stwierdzenie, że Apple w najbliższych dniach czeka aktualizacja oprogramowania. Póki co koncern trzyma nas w niepewności, jednak tak poważna rysa na flagowym produkcie zapewne kłuje szefów w oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button