5 najciekawszych tricków na iPhone 6S z 3D Touch

5 najciekawszych tricków na iPhone 6S z 3D Touch

G dy Apple zaprezentowało swojego iPhone’a 6S oraz 6S Plus z technologią 3D Touch, wielu z nas było zapewne w szoku. Tym bardziej, że od początku zakładano, iż ekran różnicujący siłę nacisku będzie głównym powodem, dla którego ludzie kupią najnowszego smartfona. Opieranie całej generacji o jedną cechę może być dość ryzykownym posunięciem – w tym przypadku jednak Apple nie pomyliło się, a ekran 3D Touch jest zupełnie nowym rozdaniem. Era zapoczątkowana w 2007 przez pierwszego iPhone’a dobiegła końca we wrześniu minionego 2015 roku. Korzystanie z ekranu 3D Touch jest na tyle praktyczne, że mało który użytkownik iPhone’a 6S lub 6S Plus korzystając z poprzednich modeli nie musi na nowo przyzwyczajać się do nowych realiów. Innowacyjna technologia nie jest jedynie ładnie wyglądającym bajerem –korzystanie z niej znacznie ułatwia codzienne czynności. A poniżej prezentujemy listę 5 tricków, które sprawiają że bez 3D Touch po prostu nie możemy funkcjonować!1. Błyskawicznie włączaj tryb niskiego zużycia energii
Od kiedy Apple wprowadziło do swoich iSprzętów tryb niskiego zużycia energii, wielu z nas zapewne stało się bardziej leniwymi w odniesieniu do ładowania baterii. Po co wstawać z łóżka, skoro można ograniczyć zbędne aplikacje i poczytać książkę w iBooks jeszcze przez chwilę? Tak, ten tryb zdecydowanie został wymyślony z myślą o nas, leniwcach :). Zwłaszcza w połączeniu z ekranem 3D Touch i zastosowaniu Quick Action, nie trzeba się napracować wiele by móc osiągnąć takie same efekty.
Zamiast wchodzić w Ustawienia > Bateria, ani nawet zamiast czekać na powiadomienie od systemu, kliknij mocno w aplikację Ustawienia aby otworzyć opcje Quick Action, a następnie przesuń swój palec do sekcji Bateria (nie odrywając go od ekranu!). Dopiero po wybraniu Baterii puść palec, a system przeniesie Cię do ustawień dotyczących baterii. Przesuń suwak aby zaświecił się na zielono, jeżeli chcesz włączyć tryb niskiego zużycia baterii. Gotowe!

p12. Rób selfie w dwa kliknięcia
Kolejnym niezwykle ciekawym skrótem w 3D Touch jest ten umożliwiający błyskawiczne przejście do przedniej kamery. Kliknij mocno w aplikację Aparat i przytrzymaj na niej palec aby otworzyć widok Quick Action. Następnie przejedź palcem do opcji Zrób selfie. Do wyboru będzie również możliwość wykonania zwykłej fotografii, nagrania filmu lub rozpoczęcia nagrywania w zwolnionym tempie.

p23. Szybki podgląd ostatnio wykonanego zdjęcia
Ile razy zdarzyło Ci się, że po wykonaniu zdjęcia potrzebne było przejście do Rolki z aparatu, a następnie okazywało się że trzeba było ponowić ujęcie? Rozmazane zdjęcie może być naprawdę denerwujące zwłaszcza, gdy chcemy uwiecznić coś bardzo nietrwałego. Dlatego też czas może mieć ogromne znaczenie.
Kiedy następnym razem wykonasz zdjęcie, nie klikaj w podgląd znajdujący się w lewym dolnym rogu, a jedynie przytrzymaj na nim palec. W ten sposób nie będzie Ci potrzebna żadna akcja do opuszczenia widoku podglądu, a jeżeli uznasz zdjęcie za nieudane, szybko cofniesz się do kamery.4. Podgląd linków tylko z 3D Touch
Jeżeli jesteś pasjonatem kolekcjonowania linków, to ten trick wykorzystujący ekran 3D Touch jest stworzony dla Ciebie! Kiedy widzisz link w iOS, po prostu mocno w niego kliknij i przytrzymaj palec na ekranie do czasu, gdy wyskoczy widok pop-up z podglądem żądanej witryny. Jeżeli znajdujesz się na podglądzie, przesuń w górę aby włączyć menu pozwalające na wykonanie takich akcji jak otwarcie linku, dodanie go do Listy Czytelnia czy skopiowanie. Jest to świetny trick pozwalający na zaoszczędzenie kilku sekund potrzebnych na załadowanie pełnej witryny. W ten sposób unikniesz bezsensownego wchodzenia w strony, które nie są warte nawet grama Twojej uwagi!

p35. Sprawdź wiadomość bez wysyłania potwierdzenia odczytania
Swego czasu na sile przybrały plotki, jakoby Apple pracowało nad rozwiązaniami pozwalającymi na selekcję osób, którym będziemy mogli przesyłać potwierdzenie odczytania wiadomości iMessage. Niestety to tylko plotki – 3D Touch nie pozostawia nas jednak z pustymi rękami. Jeżeli nie chcesz aby odbiorca otrzymał potwierdzenie odczytania, po prostu kliknij na wiadomość aby otrzymać jej podgląd. Jeżeli chcesz wyjść z widoku, odpuść palec. Jeżeli chcesz odpowiedzieć na wiadomość, przesuń w lewo lub w prawo aby użyć Quick Action.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button