iPhone Pro ze szklanym ekranem, iPhone 7 z aparatem od LG a auta BMW z technologią CarPlay!

iPhone Pro ze szklanym ekranem, iPhone 7 z aparatem od LG a auta BMW z technologią CarPlay!

K olejny gorący majowy poranek przed nami, więc zaczynamy z kolejną porcją najciekawszych informacji minionego tygodnia! Po dość intensywnym weekendzie w Cupertino – prace nad naprawieniem błędu 56 wciąż trwają, na razie Apple zaprzestało dystrybucji iOS 9.3.2 na iPady Pro – czas na kilka miłych informacji. W tym, m.in. pomysł super-iPhone’a, który mógłby zostać wyposażony w szklany tylny panel!BMW pojedzie z CarPlay!

bmw

Swego czasu informowaliśmy o sukcesie Apple, które zdołało przekonać kilkunastu największych producentów samochodów do kompatybilności z technologią CarPlay. Na liście partnerów Apple znalazło się wówczas wielu producentów aut klasy średniej i wyższej – w tym Audi, Ferrari, Honda, Mercedes-Benz, czy Volkswagen. Największym nieobecnym zestawienia okazało się być BMW, które to dopiero teraz wprowadziło wsparcie dla CarPlay. Tak – już od lata 2016 bawarskie modele X5 M oraz X6 M zadziałają razem z iPhone’ami!
Informacja na temat zmian została już oficjalnie potwierdzona przez niemiecki koncern. Najważniejszymi informacjami wynikającymi z tekstu znalezionego na niemieckiej stronie BMW, przeklejonego na forum fanów marki, są te dotyczące daty oraz ceny rozwiązania. A to dostępne będzie już od 1 sierpnia przy dopłacie dokładnie 300 euro.
Wymienione wyżej modele X5 M oraz X6 M nawiążą współpracę z iPhonem dzięki ekranowi o przekątnej 10,25”, znanemu użytkownikom BMW serii 7. Ciekawostką może być fakt, że nasze smart fony połączą się bezprzewodowo z komputerem pokładowym, a więc skorzystają z opcji wprowadzonej przy okazji iOSa 9.
Czy fakt wprowadzenia CarPlay do BMW oznacza zakończenie długotrwałego milczenia na linii Apple – BMW? Tuż po premierze CarPlay pojawiły się plotki, jakoby niemiecki koncern bojkotował rozwiązanie z Cupertino, pracując nad własną alternatywą. Z drugiej jednak strony, plotki dotyczące projektu Titan wykluczają możliwość „zimnej wojny”. Czy w takim razie mamy do czynienia z przejściem do kolejnej fazy współpracy nad samochodem od Apple, która wyklucza możliwość udawania chłodnych relacji?LG dostarczy podwójne aparaty do iPhone’a 7?

lg

Czas na kolejne plotki dotyczące iPhone’a 7. Tym razem wsłuchajmy się w doniesienia analityka firmy Nomura Securities – jak twierdzi Chris Chang, Sony nie będzie w stanie poradzić sobie logistycznie z zapotrzebowaniem Apple na podwójne aparaty in spe. Jeżeli wierzyć pogłoskom, to dostawą komponentów do iPhone’a 7 zajmie się… LG.
Problemy z produkcją podzespołów są pokłosiem trzęsienia ziemi w mieście Kumamoto na wyspie Kiusiu, w wyniku którego doszło do poważnego zniszczenia jednej z fabryk. Niedługo potem Sony postanowiło zawiesić prace w innej fabryce, co złożyło się na naprawdę solidne podcięcie skrzydeł.
Plotki Chrisa Changa mimowolnie potwierdzają to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Obydwa modele iPhone’a 7 wyposażone zostaną w dwie kamery, a dodatkowo zyskają optyczną stabilizację obrazu. Te działania mają z pewnością zachęcić do kupna iPhone’a przede wszystkim ze względu na jakość zdjęć i filmów. A ta, w porównaniu z i tak mistrzowskim iPhonem 6S, może zaszkodzić nie tylko konkurencji na rynku smartfonów, ale również producentów aparatów fotograficznych.iPhone Pro ze szklaną obudową już za rok?

szklany iphone

Jeżeli już jesteśmy przy temacie plotek, to warto wspomnieć również o informacjach wypływających z azjatyckiego portalu Nikkei. Według plotek, Apple może wyposażyć jeden z modeli przyszłorocznego iPhone’a w szklaną obudowę. Informacje te z całą pewnością nie mogą być wyssane z palca – przekazał je sam prezes firmy Carter Technology, głównego dostawcy obudów do iPhone’ów.
Prezes przedsiębiorstwa podał, iż iPhone ze szklaną obudową – podobnie jak było to w przypadku iPhone’a 4 oraz 4S – otrzyma metalową ramkę wokół krawędzi. Co ważne, produkcja tego rozwiązania jest droższa od tradycyjnych paneli, więc szklany iPhone może należeć do segmentu „Super-premium” (nie będzie to więc ani kontynuacja linie SE, ani mocna zmiana design w iPhonie 7S).
Dodając do tego informację, iż przyszłoroczne iPhone’y otrzymają ekrany AMOLED (ta z kolei wypłynęła od Minga Chi-Kuo), jawić się może obraz super-iPhone’a zaprezentowanego już za rok. Czy w takim razie do rodziny iPhone’a 7 oraz SE, w przyszłym roku ujrzymy iPhone’a Pro?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button